aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Producenci coraz częściej decydują się na stosowanie nowoczesnych technik montowania podzespołów elektronicznych. Jedną z najbardziej polecanych usług jest montaż kontraktowy. Bezsprzecznie jego zastosowanie w realny sposób przyczynia się do rozwoju sektora elektronicznego, a także zwiększa innowacyjność branży. Na czym polega i jak odbywa się powierzchniowy i przewlekany montaż kontraktowy elektroniki?

Montaż powierzchniowy i przewlekany

Montaż przewlekany THT jest metodą polegającą na przewlekaniu elementów elektronicznych przez przygotowane w płytkach otwory, a następnie na lutowaniu ich po przeciwnej stronie płytki. Montaż przewlekany odbywa się manualnie, a wyprowadzenia komponentów są profilowane i obcinane automatycznie. Z kolei istotą montażu powierzchniowego SMT jest lutowanie elementów z tej strony płytki, z której się znajdują. Na płytkę nanoszone są krople kleju, następnie rozmieszczane są elementy elektroniczne. Następnie klej jest utwardzany, a końcówki lutownicze łączone są ze ścieżkami przewodzącymi.

Proces montażu kontraktowego

Na wykonawcy montażu kontraktowego spoczywa zakup odpowiednich komponentów do danego zlecenia. Montaż kontraktowy powinien być wykonywany wyłącznie z podzespołów dostarczanych przez zaufanych dystrybutorów, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że komponenty cechuje najwyższa jakość. Montaż kontraktowy jest najszybszym sposobem na bezbłędne zbudowanie swojego produktu. Dowiedz się Jak szybko zbudować swój produkt wykorzystując montaż kontraktowy?

Czym kierować się przy wyborze wykonawcy montażu kontraktowego?

Decyzja dotycząca wykonawcy usług powinna być przede wszystkim uwarunkowana szczegółową analizą oferowanych usług. Usługodawca powinien zapewniać kompleksową obsługę zlecenia. Wykorzystywane do montażu komponenty powinny wyróżniać się najwyższą jakością. Kompleksowe usługi w zakresie projektowania i produkcji oferuje zamel.com To firma z doświadczeniem, działająca na rynku branży elektrotechnicznej od 29 lat.