aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Wraz z rozwojem Internetu wykształciły się takie zawody, których nie było 10, czy nawet 5 lat temu i nikomu nie śniło się, że w taki sposób można będzie zarabiać pieniądze. Bez wychodzenia z domu?! Bez siedzenia 8 godzin w zatłoczonym biurze?! A teraz jest to już na porządku dziennym. Niektórzy jednak nie do końca są przekonani czy poradziliby sobie będąc tzw. "freelancerem". Kim jest taka osoba, co może robić, gdzie szukać porad i ewentualnych zleceń od których można by było taką przygodę zacząć?

Freelancer? A kto to?

Freelancer, to na nasze taki "wolny strzelec". To osoba, która pracuje sama na siebie. Która przyjmuje zlecenia, realizuje je, a następnie otrzymuje za to wynagrodzenie. Nic nie ma wspólnego z ciepłą posadką w biurze, na umowie o pracę, na pełen etat. To kompletna dowolność. Taka osoba sama decyduje jak pracuje, kiedy pracuje i gdzie pracuje. Czy chce podpisać dane zlecenie, czy niekoniecznie. Generalnie sama organizuje sobie czas i miejsce pracy, a jednocześnie łapie takie zlecenia, które jej pasują. To właśnie piękna charakterystyka zawodu freelancera.

Rodzaje freelance'u.

W zasadzie większość prac można już wykonywać w takiej formie. Można pisać teksty na zlecenie, czyli być copywriterem (lub webwriterem). Można zajmować się projektowaniem grafik, programowaniem, tworzeniem bloga czy kanału na YouTube... Opcji jest naprawdę wiele. To kwestia tego, w czym czujemy się silni i w czym mamy odpowiednie doświadczenie. Wiadomo, że ktoś kto przez całe życie jeździł taksówką, jeśli nie ma lekkiego pióra, nie zostanie od tak copywriterem; a ktoś, kto pół życia siedział na kasie w sklepie, nie zacznie nagle programować, jeśli tego nie umie. Więc najważniejszym punktem w zostaniu freelancerem jest pewna umiejętność, której nie można znaleźć w sobie od tak, w momencie przejścia na freelance. Musi być to świadoma decyzja, którą jesteśmy w stanie poprzeć faktycznymi umiejętnościami.

Chyba się nie zdecyduje...

To dość popularny wniosek. Ludzie są przerażeni, bo nadal nie do końca wiedzą, że mogą robić wszystko będąc freelancerem i że przyniesie im to naprawdę spore zyski. Więcej jest plusów, niż minusów takiej pracy. Jeśli jednak nie do końca wszystkich przekonało to, o czym piszę, chętnie odeśle do miejsca, które wyjaśni to znacznie lepiej - na stronę https://pracaonline.net. Tam znajdują się wyczerpujące, poważne artykuły, które docierają do istoty bycia freelancerem i podpowiadają jak można zacząć. Oprócz tego jest tam wiele ofert pracy, które umożliwiają podjęcie swojego pierwszego zlecenia. Zachęcam do zajrzenia na stronę i działania po lepsze jutro!

 

REKLAMA