aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Spędzenie wakacji w Indiach to świetny wybór jeżeli zależy ci na możliwości poznania nowej kultury i zobaczenia wspaniałych zabytków. Jednocześnie musisz pamiętać o tym, aby przed wyjazdem uzyskać wizę.

 

  1. Najważniejsze informacje na temat wizy
  2. Okres ważności wizy do Indii

Wymóg ten dotyczy obywateli wszystkich krajów, dlatego nawet jeżeli posiadasz inne obywatelstwo, nie możesz tego zlekceważyć.

Najważniejsze informacje na temat wizy

Podstawą do uzyskania wizy jest posiadanie paszportu. Zanim jednak będziesz mógł wnioskować o wizę do Indii, powinien upłynąć przynajmniej jeden rok od jego wyrobienia. Jeżeli więc zależy ci na wizie dla dziecka, musisz z dużym wyprzedzeniem zacząć załatwiać wszystkie formalności. Wniosek o wizę składasz w konsulacie. Na szczęście gotowy formularz znajdziesz na stronie https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-indii/, skąd możesz go pobrać w dowolnym momencie. Do wniosku konieczne jest dołączenie zdjęcia. W celu ich zrobienia najlepiej udaj się do fotografa i poinformuj go o przeznaczeniu fotografii. Dzięki temu wykona on dla ciebie zdjęcie biometryczne. Na takim zdjęciu twarz fotografowanej osoby powinna znajdować się na wprost, co pozwala uzyskać widoczność lewego i prawego ucha. Zdjęcie musi być kolorowe, wykonane na białym tle. Wymiary fotografii do wniosku o wizę to 3,5 cm na 4,5 cm. Jeżeli prawidłowo złożysz wszystkie niezbędne dokumenty, to wiza zostanie wystawiona po około trzech tygodniach. Dotyczy to przede wszystkim dokumentów turystycznych oraz biznesowych. Jeżeli chodzi o czas oczekiwania na wizy pracownicze, może on się nieznacznie wydłużyć.

Okres ważności wizy do Indii

Każda wiza do Indii posiada termin ważności, który liczy się od daty jej wydania. Musisz więc tak zaplanować pobyt w tym kraju, aby opuścić go najpóźniej ostatniego dnia, w którym dokument zachowa swoją ważność. W przypadku obywateli pozostałych krajów, którzy są zainteresowani uzyskaniem wizy, konieczne jest również pokazanie karty, która uprawnia do pobytu w Polsce. Konsulat, w którym możesz złożyć wniosek znajduje się w Warszawie. Dokumenty przyjmowanie są w godzinach 9-13 od poniedziałku do piątku. Pełna oferta wiz do Indii obejmuje również wizy tranzytowe, na staż, studenckie i marynarskie. Wiele przydatnych informacji w tym temacie znajdziesz pod adresem https://www.serwiskonsularny.pl/, gdzie dowiesz się również jak wygląda pośrednictwo wizowe. Przy okazji możesz poczytać o wizach do innych krajów, abyś mógł w razie potrzeby szybko załatwić wszystkie formalności i prawidłowo wypełnić wniosek.

REKLAMA