aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Aranżacje utrzymane w jasnej kolorystyce są słusznie kojarzone ze stylem skandynawskim. Warto jednak podkreślić, że w naszej tradycji równie często stosuje się podobne rozwiązania. Polacy już od wielu lat stawiają na jasne podłogi i nie jest to oczywiście kwestia przypadku, gdyż taki wystrój wnętrza ma naprawdę wiele zalet. Co sprawia, że jasna podłoga jest znakomitym aranżacyjnym wyborem?

 

Jasna podłoga gwarantuje efekt optycznego powiększenia pokoju

Wystrój wnętrza to jeden z kluczowych czynników, który decyduje o atrakcyjności danego pomieszczenia. Dlaczego aranżacja odgrywa tutaj aż tak istotną rolę? Ponieważ bezpośrednio przekłada się na naszą percepcję, co z kolei wpływa na pozytywne lub negatywne odczucia.

Jasna podłoga to sprawdzony sposób na optyczne powiększenie pokoju. Nasz wzrok postrzega bowiem lepiej oświetlone pomieszczenia jako większe i zarazem bardziej przestronne. W związku z tym jest to idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w miejscach o dość małej powierzchni. Jasna podłoga zapewni lokatorom nie tylko więcej światła, ale również uczucie zwiększenia przestrzeni w pomieszczeniach, w których została ułożona.

Jasne podłogi – jaki materiał wybrać?

Przy jasnej podłodze trzeba dobrze przemyśleć wybór materiału, który zostanie użyty w trakcie prac wykończeniowych. Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym wyborem będzie drewno – symbol trwałości i ponadczasowej elegancji.

Szeroką gamę naturalnych drewnianych paneli podłogowych o jasnej kolorystyce można znaleźć chociażby w bogatej ofercie firmy Barlinek – czołowego polskiego producenta. Co więcej, zróżnicowana struktura drewna, z którego powstają poszczególne produkty, zapewnia duże możliwości pod względem tworzenia aranżacji. Na uwagę zasługuje również ponadprzeciętna jakość stanowiąca efekt zastosowania nowoczesnych rozwiązań stosowanych w trakcie produkcji (np. dzięki wykończeniu specjalnym matowym lakierem czy konstrukcja krzyżowa starannie wyselekcjonowanych desek). Dzięki niej zyskujemy pewność, że podłoga posłuży nam wiele lat – będzie trwała.

Każda Deska Barlinecka ma budowę trójwarstwową, co potwierdza najwyższą jakość. Można je zastosować ją w dowolnym pomieszczeniu – salonie, sypialni, kuchni. Deski podłogowe Barlinek wykończone są drewnem europejskim typu dąb, jesion czy buk lub gatunkami egzotycznymi, takimi jak sapella, jatoba i merbau.

Barlinek oferuje również duży wybór desek trójwarstwowych pod względem kolorystycznym i montażowym. Drewno dostępne jest w wersjach olejowanych lub lakierowanych. Wybrane deski wykończono wysmuklającym fazowaniem lub uwydatniającym układ słojów i sęków szczotkowaniem. Podłogi wykonane z takiego drewna można układać pływająco lub na klej.

Deska Barlinecka jest idealnym rozwiązaniem w przypadku ogrzewania podłogowego. Trójwarstwowa budowa wzmacnia jej odporność na niekorzystne czynniki*.

 

Szczegóły dotyczące montażu Deski Barlineckiej na ogrzewaniu podłogowym znajdują się na stronie producenta www.barlinek.com

Na zdjęciu: Dąb Cardamomo Grande Barlinek

REKLAMA