aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Hale magazynowe można wykorzystać na wiele sposobów. Jeśli dysponujesz budynkiem tego typu zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób wygenerować przy jego pomocy większe zyski. W takim wypadku warto poznać opcje, z których korzysta Twoja konkurencja.

 

Co cechuje dobrą halę magazynową?

Wszystko zależy oczywiście od jej przeznaczenia. Niemniej dokonując adaptacji możesz zwiększyć uzyskiwany dochód nawet kilkukrotnie. Twoja hala musi być przede wszystkim bezpieczna. Nie mówimy tu wyłącznie o zapewnieniu odpowiedniego systemu monitoringu. Wiele błędów można popełnić już na etapie budowy. 

Teoretycznie nie trzeba inwestować w ogrzewanie hal magazynowych, aby zapewnić towarom podstawową osłonę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Chodzi jednak tylko o działanie bezpośrednie. Nieogrzewana hala nie zabezpiecza zawartości przed zamarznięciem, czy przegrzaniem, a w krytycznych sytuacjach nawet przed zawilgoceniem. Decydując się na odpowiedni system grzewczy podwyższasz standard magazynu i poszerzasz zakres towarów, które można w niej przechować.  

Halę z dobrym oświetleniem naturalnym i wentylacją będzie można wykorzystać nie tylko do przechowywania. Wyposażając ją w odpowiednie instalacje i zaplecze socjalne możesz stworzyć dogodne warunki dla ludzi. Hale to z reguły ogromne, otwarte przestrzenie, które bez większych problemów można podzielić na kilka części. Wielu inwestorów decyduje się na to rozwiązanie, dzięki czemu maksymalnie wykorzystują całą powierzchnię hali, dostosowując ją do rzeczywistego zapotrzebowania.

Jeśli Twoja hala ma być dopiero zaprojektowana, z góry decydujesz o jej przeznaczeniu i możesz dostosować wymiary i wyposażenie do potrzeb. Warto brać jednak poprawkę na to, że za jakiś czas sytuacja może się zmienić. Dlatego już na etapie projektu nie zamykaj sobie innych możliwości.

Wynajem hal i magazynów to dobra, lecz nie jedyna opcja.

Hale magazynowe możesz wykorzystywać na własne potrzeby. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności, możesz wygospodarować w hali miejsce na produkcję, sortownię, czy biuro. Decydując się na umiejscowienie poszczególnych działów firmy w bezpośrednim pobliżu z łatwością zadbasz o zachowanie pomiędzy nimi sprawnej współpracy.

Jeśli nie wykorzystujesz całej posiadanej przestrzeni, wynajem hali magazynowej lub jej części to bardzo dobra strategia biznesowa. W Polsce wciąż brakuje firm, które oferują dobrze zabezpieczone powierzchnie do przechowywania. W ten sposób można zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, w zależności od powierzchni hali i jej lokalizacji. 

Posiadając halę w mieście, możesz z powodzeniem wynajmować ją na cele wystawiennicze. Pomysłem, który może przynieść Ci spory dochód, jest wynajem hali podczas targów branżowych. Hale w dobrych punktach są także wykorzystywane jako sklepy wielkopowierzchniowe. Możesz też pomyśleć o współpracy z firmami eventowymi, które będą zainteresowane wynajmem hal na poszczególne wydarzenia. 

woja hala znajduje się poza granicami miasta, masz dwie drogi do wyboru. Możesz podjąć współpracę z wielkimi przedsiębiorstwami, które zadbały o dobrze działającą logistykę i pewna odległość nie stanowi dla nich problemu. Inną opcją jest zainteresowanie się potrzebami lokalnej społeczności. Na przykład na obszarach rolniczych możesz zarobić duże pieniądze, wynajmując halę do magazynowania produktów rolnych oraz maszyn, urządzeń i pojazdów rolniczych. Odpowiednio przekształcona hala sprawdzi się także jako pomieszczenie dla zwierząt hodowlanych.

undefined

REKLAMA