aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Alergia ma różnorodne oblicza, jednym spośród nich jest uczulenie kontaktowe, przy którym należy zwracać baczną uwagę na odzież, pościel, bieliznę, natomiast dokładnie na dzianiny z których są wyprodukowane.

Skóra człowieka poprzez większość czasu ma bliski kontakt z rozmaitymi tekstyliami, w jakich alergizować może mnóstwo elementów. Na szczęście są takie produkty, jakie będą pewne dla uczuleniowej skóry, co jest ważne również w wypadku delikatnej skóry dzieci. Czy dla alergika sprawdzi się pościel bawełniana?

Poduszka dla alergika – jak dobrać?

Jeżeli dobierzesz poduszki z puchu czy bawełny, zobacz, czy można je uprać. Nałóż na nie futerały antyroztoczowe. Z kolei zwykły lateks, wełna oraz jedwab są naturalnie wytrzymałe na roztocza, pleśń oraz bakterie. Natomiast nie możesz ich czyścić. Poduszka z pianką pamięci może być idealnym doborem. Objawia dużą wytrzymałością na roztocza. Jest natomiast wrażliwa na pleśń oraz na ogół nie nadaje się do czyszczenia. Jak widzisz, każde wyjście ma własne zalety oraz wady.

Pościel bawełniana jest potrzebna we własnym gospodarstwie. Poleca się, by w budynku było parę zestawów pościeli. Pranie, suszenie oraz prasowanie trwa parę godzin. Poza tymże jeden zestaw pościeli może znudzić się po pewnym okresie oraz dla ożywienia kompozycji należałoby ją zastąpić. Pościel bawełniana to naturalny sposób na zmianę wyglądu sypialni. Najistotniejsze, by rodzaj pościeli podoba się klientom, mieli pod nią dobre sny oraz wstawali wypoczęci i pełni energii do życia, pracy, lub nauki.

fot. wp

Naturalne produkty pościelowe dla uczuleniowców

Osoby z alergią powinny wybierać przede wszystkim produkty ekologiczne, takie jak bawełna, len, jedwab. Ogromną sławą cieszy się także bambus, jaki ma wartości antyalergiczne oraz antybakteryjne. Bawełna to prawdopodobnie szczególnie znany artykuł pościelowy. Tkanina owa jest niezwykle delikatna, natomiast zatem zagrożenie wywołania czy zwiększenia nadwrażliwości jest relatywnie niewielkie.

Medyczna pościel antyalergiczna jest często napełniona kulami czy różnego typu wkładem syntetycznym. Czasem można natrafić również na pościel z naturalnym wypełnieniem, lecz należy zwrócić uwagę na to, czy znajdujący się w niej puch, został oddany profesjonalnej obróbce. Tymczasem nie martw się o to, iż medyczna kołdra lub poduszka z sztucznym wykonaniem będzie mniej wygodna od owej z naturalnym. Dostępne teraz na rynku wypełnienia sztuczne, także mogą być pełne, delikatne oraz przewiewne, natomiast również wytrzymałe na zniekształcenia.

fot. wp

Odpowiednia pościel - jak prać pościel?

Ścieląc łóżko, poduszki oraz kołdry należy wstrząsnąć, aby zachować sprężystość wsadu oraz ciągłe wypełnienie. Trzeba je również wietrzyć, szczególnie puchowe – najlepiej w chłodne, suche, natomiast choćby chłodne dni (w temp. poniżej 15°C roztocza kurzu przestają się mnożyć, natomiast w –18°C przepadają), z dala od słońca (powoduje wykruszanie się puchu oraz pierza). Poduszki oraz kołdry należy czyścić zgodnie ze wskazaniami wytwórcy, wówczas nie zmienią własnych wartości. Produkty z wypełnieniem syntetycznym można prać w pralce w temp. 40–60°C, natomiast pewne antyalergiczne choćby w 90°C.

Źródło https://i-posciel.pl

 

REKLAMA