aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: unsplash.com

Od niedawna na rynku można spotkać kosmetyki konsystencją podobne do peelingów, jednak o znacznie grubszej ziarnistości. Są to scruby, które stały się już bardzo popularną kategorią kosmetyków na rynku. Czym dokładnie są, jakie są różnice pomiędzy scrubem a peelingiem, oraz jak działają scruby?

Scruby - sposób na martwy naskórek

Scrub to nic innego jak peeling do ciała o znacznie większej ziarnistości. Kosmetyk ten zazwyczaj składa się z bazy, a mianowicie kremowej części kosmetyku oraz z drobinek, które peelingują martwy naskórek. W scrubie zazwyczaj znajdziemy łupiny migdałów, drobinki cukru, drobinki soli czy też pestki moreli. Scrub może stanowić zarówno peeling do ciała, jak i do twarzy. Warto jednak bardzo uważnie dobierać kosmetyki, by nie zniszczyć swojej cery i nie podrażnić jej za bardzo.

Jak działa scrub - regularne stosowanie

Scruby to rodzaj kosmetyku, który fantastycznie ujędrnia skórę. Złuszcza martwe komórki naskórka, a ponadto znacznie polepsza kondycję skóry. W efekcie skóra jest delikatnie wygładzona, świetnie napięta, a przy okazji zyskuje piękny zapach. Scruby zazwyczaj posiadają naturalne składniki pozytywnie wpływające na wygląd skóry. Peelingi i scruby mogą zawierać w swoim składzie zmielone pestki dyni czy łupiny orzecha. Przykładem tego jest linia kosmetyków Bielenda Professional. Dobry peeling do ciała możesz znaleźć w zakładce https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/organic-series/scruby-do-ciala/. Jeśli nie możesz pochwalić się cerą wrażliwą, a cerą mieszaną, koniecznie odwiedź stronę https://organicseries.pl/cera-mieszana/.

Peelingi enzymatyczne - czym się wyróżniają?

Peeling enzymatyczny to kosmetyk, w którym znajdują się naturalne enzymy, głównie z papai oraz ananasa. Są to kosmetyki wyróżniające się uniwersalnością. Świetnie pasują zarówno do skóry wrażliwej, mieszanej czy tłustej. Tego rodzaju preparaty są niezwykle skuteczne, a przy okazji bardzo delikatne dla skóry. W peelingach enzymatycznych, poza enzymami z papai czy ananasa, znaleźć możmna także ficynę pozykiwaną z miąższu fig, keratolinę, czyli enzym pochodzenia biotechnologicznego, czy też aktynidynę, enzym pochodzący z kiwi.

Peelingi enzymatyczne to sposób na dokładne oczyszczenie twarzy. Kosmetyk należy rozprowadzać równomiernie na twarzy, niczym maseczkę. Na cerze warto pozostawić go na ok. 10-15 minut. Nie ma żadnej konieczności, by peeling ten wcierać w twarz. Po upływie zalecanego czasu, kosmetyk należy zmyć z twarzy wodą bądź nawilżonym wacikiem. Kolejnym krokiem jest przetarcie cery tonikiem.

 

REKLAMA

ds21