aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Mazury – raj dla wszystkich, którzy kochają przebywać na łonie natury. Swoje miejsce znajdą tutaj nie tylko miłośnicy żeglarstwa i aktywnego wypoczynku, ale również ceniący sobie ciszę i spokój turyści. Jednym z obowiązkowych punktów na mapie Mazur są oczywiście Mikołajki. „Polska Wenecja”, jak zwykło się je nazywać, to malowniczy kurort, położony pomiędzy jeziorami Mikołajskim i Tałty. Warto odwiedzić go o każdej porze roku. Jednak niezwykły urok zyskuje zwłaszcza jesienią, kiedy okoliczna roślinność mieni się tysiącem barw. Zarezerwuj noclegi w Mikołajkach i przekonaj się, jak magiczne jest to miejsce.

Mikołajki – miasto żeglarzy i pięknej architektury

Coraz krótsze i chłodniejsze jesienne dni wcale nie muszą być przeszkodą do udanego wypoczynku. O tej porze roku Mikołajki i okolice mają swój wyjątkowy urok. Jeziora i lasy spowite delikatną mgłą, piękne zachody słońca, a także dobrodziejstwa natury przyciągają nie tylko wielbicieli przyrody, ale również tych, którzy szukają chwili wytchnienia od codzienności. Bajeczne mazurskie krajobrazy to jednak nie jedyna atrakcja, która czeka na turystów. Oto miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć będąc w Mikołajkach.

1. Wioska Żeglarska

Obowiązkowy punkt każdej wycieczki. W końcu Mikołajki to miasteczko żeglarzy, a znajdujący się w niej port jest jednym z największym w regionie. Pyszne jedzenie, portowe tawerny i dźwięki szant sprawią, że poczujesz tutaj iście mazurski klimat. Rezerwując noclegi w Mikołajkach, możesz zdecydować się na apartamenty, znajdujące się tuż przy Wiosce Żeglarskiej.

2. Ulica Michała Kajki

Stare powiedzenie mówi, że „ulica Michała Kajki to całe Mikołajki”. Jest najdłuższą, bo liczącą aż 2,5 km, i jednocześnie najstarszą ulicą w mieście. Zyskała popularność nie tylko ze względu na usytuowane przy niej hotele i restauracje. Uroku dodają jej pochodzące z początku XX wieku zabudowania oraz wysokie, piękne lipy.

3. Muzeum Reformacji Polskiej

Pierwsze w kraju muzeum poświęcone historii reformacji w Polsce. Posiada unikatowy zbiór zabytków z tamtego okresu, związanych z piśmiennictwem i drukarstwem. Wśród nich znajdują się m.in. dokumenty, zdjęcia, oraz druki oficyn królewieckich, cieszyńskich, dolnośląskich, łużyckich czy berlińskich.

4. Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętej Trójcy

Jedna z najpiękniejszych budowli w Mikołajkach. Pochodzi z 1842 roku i zaprojektowana została przez niemieckiego architekta Karla Friedricha Schinkla. Reprezentuje styl klasycystyczny, a na szczególną uwagę zasługują kolebkowe sklepienie, drewniane empory oraz wieża.

5. Mazurski Park Krajobrazowy Łuknajno

Szukając atrakcji i noclegów w Mikołajkach, nie sposób nie odwiedzić jednej z największych ostoi łabędzia niemego w Polsce. Park Krajobrazowy Łuknajno jest rezerwatem biosfery UNESCO, wpisanym na listę dziedzictwa przyrodniczego. Zaobserwowano tu blisko 180 gatunków ptaków. To idealne miejsce na dłuższy spacer w otoczeniu natury.

Noclegi Mikołajki – zakochaj się w Krainie Wielkich Jezior

Mikołajki zachwycają nie tylko piękną przyrodą, ciekawą architekturą i atrakcjami turystycznymi. Atutem jest również szeroko rozwinięta baza hotelowa. Noclegi w Wiosce Żeglarskiej Mikołajki to istny raj dla osób, które cenią wygodę i luksus. Wysoki standard apartamentów gwarantuje komfort i stwarza idealne warunki do odpoczynku. Ponadto miejsce to jest prawdziwą gratką dla miłośników sportu i aktywności fizycznej. Poranki nad zamglonym jeziorem, śniadania w otoczeniu natury, popołudnia pełne atrakcji, wieczory przy zachodzie słońca w towarzystwie wina i pysznego jedzenia – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Mikołajki to punkt na mapie, który każdy powinien odwiedzić choć raz w swoim życiu. Zapewniamy, że Kraina Wielkich Jezior to miejsce, w którym zakochasz się od pierwszego wejrzenia.

 

REKLAMA

ds21