aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Aromat i smak kawy zaparzonej w ekspresie nie ma sobie równych i wie to każdy wielbiciel tego napoju. Prosty i intuicyjny proces parzenia kawy zapewnia zupełnie inną jakość doznań smakowych. Oczywiście kawą z ekspresu można się raczyć w każdej dobrej kawiarni czy knajpce. Dlaczego jednak nie pozwolić sobie na taki luksus we własnym domu? Caffe latte, capuccino, różnego rodzaju kawy mleczne są dziś na wyciągnięcie ręki. Ekspresy do kawy są zaś łatwo dostępne dla detalicznego klienta. Czy warto się na nie decydować i jakie modele wybierać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

 

Ekspresy – sprzęt do gastronomii czy do domu?

Dziś ekspresy do kawy nie są sprzętem, zarezerwowanym tylko dla gastronomii. Wprost przeciwnie – są dostępne dla każdego, do użytku domowego. Służą więc także do przygotowania aromatycznej kawy w zaciszu własnego domu. Popularne są ekspresy kapsułkowe, ale dużym uznaniem miłośników kawy cieszą się także kolbowe ekspresy. Na rynku dostępny jest także ekspres przelewowy, który wymaga jedynie zastosowania papierowych filtrów. Nie zapewnia on jednak przygotowania różnych kaw. Dla wytrawnych kawoszy, którzy cenią sobie najwyższej klasy funkcjonalność, przeznaczone są automatyczne ekspresy z wbudowanym młynkiem, które maksymalnie usprawniają przygotowanie aromatycznego napoju i dbają o jego niepowtarzalny smak. 

 

Jakie ekspresy ciśnieniowe wybrać?

Ekspres ciśnieniowy wykorzystuje technologię, która opiera się na użyciu wysokiego ciśnienia, z jakim działa gorąca woda. Ekspresy do kawy możemy podzielić na kolbowe oraz automatyczne.

 

Z pewnością warto zwrócić uwagę na takich producentów, jak:

 

Producenci mają w ofercie różne modele, także te bardziej przystępne cenowo dla indywidualnego klienta.

 

Czy potrzebny jest wbudowany młynek i inne funkcje?

Wbudowany młynek jest dużym ułatwieniem podczas codziennego przyrządzania kawy. Warto rozważyć tę opcję, by przygotowanie kawy było jeszcze łatwiejsze. Do innych funkcji należą: automatyczne płukanie, sterowanie smartfonem, Easy Serving Espresso, regulacja stopnia zmielenia kawy, system spieniania mleka, regulacja temperatury kawy, automatyczny program czyszczenia itp. Warto rozważyć, jakie funkcje będą przydatne podczas użytkowania ekspresu. Im bardziej zaawansowany technologicznie jest automatyczny ekspres, tym większa jest jego cena. Niemniej dla tego niepowtarzalnego smaku warto zainwestować w dobry sprzęt. Różne rodzaje ekspresów bez wątpienia pozwolą wybrać ten najlepszy, który sprawdzi się w gospodarstwie domowym. 

 

Niepowtarzalny smak kawy

Planując zakup ekspresu, warto także przeanalizować, jakie rodzaje kawy będzie można przyrządzić za pomocą urządzenia. Do popularnych należą: Americano, napoje cappuccino, Espresso, Espresso Macchiato, Flat white, Kawa czarna, Latte, Latte Macchiato, Lungo, Podwójne espresso, Ristretto. Dobry ekspres zapewniaj co najmniej kilka rodzajów kawowego napoju, a czasem także gorące mleko, gorącą czekoladę czy możliwość zagotowania samej wody.

REKLAMA

ds21