aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - renifer

Świetlna ozdoby w kształcie renifera nie ma szczęścia. Oświetlenie zostało uszkodzone.

Kamienna Góra - jarmark bożonarodzeniowy

Na kamiennogórskim rynku rozpoczął się dzisiaj (poniedziałek, 17 grudnia) Jarmark Bożonarodzeniowy. Imprezę rozpoczęły dzieci z kamiennogórskich przedszkoli.

prawo jazdy

W ubiegłym tygodniu policjanci kamiennogórskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli osobowego forda. Widząc prawo jazdy kierującego, nabrali wątpliwości co do prawdziwości dokumentu.

fot. policja

W sobotę (15 grudnia) policjanci z posterunku w Marciszowie oraz funkcjonariusze Straży Leśnej prowadzili akcję wymierzoną przeciwko osobom nielegalnie wycinającą młode świerki oraz gałązki tych drzew. Przed świętami Bożego Narodzenia popyt na te rośliny jest duży. Nielegalne pozyskiwanie stanowi zagrożenie dla lasów.

Bukówka - policja

W piątek (14 grudnia) z podopiecznymi domu Senior+ w Bukówce spotkali się policjanci z Kamiennej Góry i Lubawki.

Kamienna Góra - PSP - ścieżka edukacyjna

Dzisiaj (poniedziałek, 17 grudnia) na terenie komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze odbyło się otwarcie ścieżki edukacyjnej dla dzieci.

W sobotę (15 grudnia) ok. godz. 13.30 na drodze krajowej 5 w okolicy przejazdu kolejowego w Lubawce znaleziono narzędzie budowlane (prawdopodobnie wypadło z samochodu). Informacje pod nr tel. 796-401-452.

fot. https://www.freeimages.com/

Wspólnota, pismo o tematyce samorządowej, opublikowało kolejny ranking. Tym razem przeanalizowało zmianę poziomu zadłużenia poszczególnych samorządów podczas zakończonej niedawno kadencji.

siatkowka

Okręgowe TKKF Karkonosze w Jeleniej Górze, jako organizator rozgrywek Ligi Piłki Siatkowej Amatorów 2019 zaprasza zainteresowane zespoły do udziału w zawodach. Poniżej wyciąg z regulaminu informujący o terminarzu i zasadach zapisów.

Pisarzowice - turniej piłki nożnej

Dzisiaj (niedziela, 16 grudnia) w Pisarzowicach rozegrany został IV Turniej Halowej Piłki Nożnej. W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Kamienna Góra.

Kamienna Góra - teatr

Dzisiaj (niedziela, 16 grudnia) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza wystąpił teatr Herbi.

KS Sudety Kamienna GóraDzisiaj (niedziela, 16 grudnia) młodzicy i młodziczki KS Sudety uczestniczyli w drugich półfinałowych turniejach.

Trójgarb - wieża widokowa

Oficjalne otwarcie wieży widokowej na Trójgarbie poprzedzi pieszy rajd sylwestrowy.

OSP Pisarzowice - MAN

Do jednostki w Pisarzowicach dotarł dzisiaj (sobota, 15 grudnia) nowy średni wóz bojowy. Samochód kosztował prawie 810 tys. zł.

Pisarzowice - spotkanie przy wigilijnym stole

Dzisiaj (sobota, 15 grudnia) w Pisarzowicach odbyło się spotkanie świąteczne mieszkańców gminy Kamienna Góra. Dziesięć sołectw i stowarzyszeń przygotowało potrawy na konkurs.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim