aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via dokumentacja projektowa

Gmina Kamienna Góra ogłosiła trzeci przetarg na budowę ścieżki rowerowej z Kamiennej Góry do Krzeszowa. Tym razem zmieniona została nawierzchnia ścieżki.

UKS Amator Marciszów

Dzisiaj (piątek, 23 marca) odbył się czwarty turniej Młodzieżowej Ligi Piłki Siatkowej dziewcząt w Marciszowie.

Kamienna Góra - Zespół Teatralny MY - Co by tu jeszcze?

Dzisiaj (piątek, 23 marca) w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyła się premiera spektaklu zespołu teatralnego MY.

Krzeszów - Noc Sów

Z trzech części składało się dzisiejsze (piątek, 23 marca) spotkanie w Krzeszowie zorganizowane w ramach Nocy Sów.

Lubawka - Wszystko czego pragniesz... - spotkanie z Pauliną Moffitt

Kolejne już spotkanie z Pauliną Moffitt, autorką książki „Wszystko czego pragniesz...” odbyło się dzisiaj (piątek, 23 marca) w lubawskim Domu Kultury.

Kamienna Góra - ul. Jedwabna

Mieszkańcy ul. Towarowej w Kamiennej Górze i kierowcy korzystający z ul. Jedwabnej i ul. Towarowej do zjazdu do PKS-u, narzekają na stan nawierzchni.

Sejmik województwa dolnośląskiego udzielił wczoraj (czwartek, 22 marca) dotacji powiatom i gminom na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych.

Podczas wczorajszej sesji radni sejmiku przyznalidotacje na prace konserwatorskie i remoonty zabytków.

W nocy z soboty na niedzielę (24/25 marca) wprowadzony zostanie czas letni. Oznacza to konieczność przestawienia zegarków.

Muzeum Kolejnictwa i opactwo w Krzeszowie organizują przejazdy Muzealnego Pociągu Specjalnego linią 298 - Sędzisław - Kamienna Góra. Impreza ma się odbyć 7 kwietnia. Zaplanowano trzy kursy.

Świdnicki Ośrodek Kultury

W sobotę (24 marca) w Klubie Bolko w Świdnicy piąta odsłona Wielkiej Rapsodii. Impreza znana z bitew freestyle raperów - poświęci najbliższą edycję tancerzom. Oprócz pojedynków breakdance będzie można zobaczyć też premierowy koncert Propatus.

W weekend rozegrana powinna być 16. kolejka wałbrzyskiej klasy okręgowej. Część spotkań została odwołana z powodu złego stanu boiska.

W weekend rozegrana powinna być 17. kolejka IV ligi. Część spotkań została odwołana z powodu złego stanu boiska.

KSW 43

Zawodnik kamiennogórskiego klubu Contender zaprezentuje się na gali KSW 43 we Wrocławiu. Zawodnik walczyć będzie 14 kwietnia w Hali Stulecia.

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 2 - Dzień Otwarty

Szkołę Podstawową nr 2 w Kamiennej Górze mogli odwiedzić dzisiaj (22 marca, czwartek) przyszli uczniowie i ich rodzice. Szkoła zaprosiła na dzień otwarty.