aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Wałbrzych

Kryminalni z wałbrzyskiej komendy wspólnie z policjantami z Boguszowa Gorc rozbili grupę przestępczą, której członkowie na terenie województwa dolnośląskiego dokonywali kradzieży z włamaniem do automatów na myjniach samochodowych. Do sprawy zatrzymano 3 osoby, którym udowodniono 25 przestępstw, gdzie straty na chwilę obecną sięgają kilkanaście tysięcy złotych.

Kamienna Góra - ul Papieża Jana Pawła II

Zgodnie z zapowiedziami od dzisiaj (sobota, 26 września) zamknięta dla ruchu jest część ulicy Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze. Służba drogowa ustawia odpowiednie oznakowanie.

fot. policja Kamienna Góra

Dzisiejszej nocy dwie policjantki z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kamiennogórskiej komendy zatrzymały na ul. Słonecznej w Kamiennej Górze forda focusa, którego kierujący nie dość, że sam był pod wpływem narkotyków, to w drzwiach auta schowaną miał metamfetaminę.

Marciszów - sesja rady

Podczas dzisiejszej (piątek, 25 września) sesji rady gminy Marciszów radni zmienili budżet samorządu. Na dofinansowanie systemu gospodarki odpadami przekazali 150 tys. zł.

Świdnik - fot. użyczone

Na drodze wojewódzkiej Kaczorów - Świdnik doszło do wypadku samochodu, którym jechały dwie osoby.

Aktualizacja 16:53

fot. gmina Marciszów

Nowy wóz dla OSP Pastewnik jest już w gminie Marciszów, trwają procedury związane z przerejestrowaniem i wprowadzeniem pojazdu do służby.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 23:00 25 września do 14:00 26 września.

sp1Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze na kilka minut opuściły dzisiaj (piątek, 25 września) mury szkoły.

fot. gddkia.gov.pl

Koszt powstania drogi, od planu do realizacji, jest uzależniony od wielu czynników. Znaczenie ma klasa drogi, ukształtowanie terenu, jego geologia, liczba obiektów inżynierskich i węzłów drogowych, nośność nawierzchni czy zakres prac, jakie są do wykonania na danym odcinku nowo budowanej drogi. Przy uwzględnieniu łącznych kosztów inwestycji bierzemy pod uwagę również wartość wypłaconych odszkodowań za przejęte nieruchomości, które są zdecydowanie wyższe w sąsiedztwie dużych miast.

fot. via relacja video z sesji

Radni Lubawki nie wyrazili dzisiaj (czwartek, 24 września) zgody na wprowadzenie zmian w budżecie gminy na 2020 rok. Szybko okazało się, że brak uchwały komplikuje funkcjonowanie MGOK. Prawdopodobnie niezbędne będzie zwołanie sesji nadzwyczajnej. Miasto może też stracić unijną dotację.

REKLAMA