aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Fot. Karkonoski Park Narodowy

16 stycznia nie będą pobierane opłaty za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego. To dzień powołania KPN. Stało się to dokładnie 16 stycznia 1959 roku.

Kamienna Góra, wymazy

W budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyły się dzisiaj (czwartek, 14 stycznia) badania pracowników szkół podstawowych z klasami I-III na obecność koronawirusa.

fot. KPN

W Karkonoskim Parku Narodowym na wyżej położonych szlakach przybywa śniegu. Niektóre odcinki są nieprzetarte. Miejscami są nawet metrowe zaspy. Warunki do wędrówek są trudne.

zus To temat dyżuru telefonicznego ekspertów ZUS dla przedsiębiorców i osób planujących założenie własnej działalności.

ZUSOdmiennie niż w latach poprzednich, w tym roku informacje roczne zostały przekazane przedsiębiorcom drogą elektroniczną. Papierowy list od ZUS otrzymali jedynie nieliczni klienci z nadpłatami na kontach, którzy jeszcze nie mają założonych kont na naszej Platformie.

Kamienna Góra - ul. Bohaterów Getta

Dzisiaj (środa, 13 stycznia) na przejściu dla pieszych przy ul. Bohaterów Getta w Kamiennej Górze doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej i samochodu osobowego.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 16:00 13 stycznia do 9:00 14 stycznia.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 16:00 13 stycznia do 16:00 14 stycznia.

fot. UMWD

Najnowsza publikacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – Mapa Zabytków Techniki na Dolnym Śląsku – prezentuje wyjątkowe skanseny, muzea, zabytkowe parki maszynowe, czynne zakłady produkcyjne czy budynki użyteczności publicznej w naszym regionie. W sumie to aż 26 obiektów dziedzictwa przemysłowego i technicznego! Zabytki związane z kolejnictwem, tradycją górniczą i hutniczą, z przetwórstwem, łącznością, uzdatnianiem wody czy przemysłem spożywczym, a wszystko to zebrane w jeden, spójny szlak.

zus Ponad 3 tys. umów o dzieło zostało zarejestrowanych w ZUS w czasie pierwszego tygodnia nowego roku. Od 1 stycznia nowe umowy muszą być zarejestrowane w ZUS w ciągu 7 dni.

REKLAMA