aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - renifer

Świetlna ozdoby w kształcie renifera nie ma szczęścia. Oświetlenie zostało uszkodzone.

prawo jazdy

W ubiegłym tygodniu policjanci kamiennogórskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli osobowego forda. Widząc prawo jazdy kierującego, nabrali wątpliwości co do prawdziwości dokumentu.

fot. policja

W sobotę (15 grudnia) policjanci z posterunku w Marciszowie oraz funkcjonariusze Straży Leśnej prowadzili akcję wymierzoną przeciwko osobom nielegalnie wycinającą młode świerki oraz gałązki tych drzew. Przed świętami Bożego Narodzenia popyt na te rośliny jest duży. Nielegalne pozyskiwanie stanowi zagrożenie dla lasów.

Bukówka - policja

W piątek (14 grudnia) z podopiecznymi domu Senior+ w Bukówce spotkali się policjanci z Kamiennej Góry i Lubawki.

Kamienna Góra - PSP - ścieżka edukacyjna

Dzisiaj (poniedziałek, 17 grudnia) na terenie komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze odbyło się otwarcie ścieżki edukacyjnej dla dzieci.

W sobotę (15 grudnia) ok. godz. 13.30 na drodze krajowej 5 w okolicy przejazdu kolejowego w Lubawce znaleziono narzędzie budowlane (prawdopodobnie wypadło z samochodu). Informacje pod nr tel. 796-401-452.

fot. https://www.freeimages.com/

Wspólnota, pismo o tematyce samorządowej, opublikowało kolejny ranking. Tym razem przeanalizowało zmianę poziomu zadłużenia poszczególnych samorządów podczas zakończonej niedawno kadencji.

OSP Pisarzowice - MAN

Do jednostki w Pisarzowicach dotarł dzisiaj (sobota, 15 grudnia) nowy średni wóz bojowy. Samochód kosztował prawie 810 tys. zł.

Kamienna Góra - kiermasz Książka od Serca

Dzisiaj i jutro (sobota, niedziela, 15, 16 grudnia) na parkingu przed wejściem do Kauflandu można kupić książki i płyty. Kiermasz zorganizowali nauczyciele i uczniowie ZSO w Kamiennej Górze.

Kamienna Góra - Plac Wolności

Dzisiaj (piątek, 14 grudnia) otwarte zostały oferty złożone w przetargu na remont trzech kamienic na terenie Kamiennej Góry.