aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Zapraszamy do zapoznania się z drugą częścią relacji gimnazjalistów z Lubawki z udziału w akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia".

 

Od poniedziałku do czwartku porządkowaliśmy „nasz” cmentarz. Trzeba było kosić i wyrywać chwasty, podnosić wywrócone pomniki, ale najwięcej męczącej pracy miały dziewczyny malujące napisy na nagrobkach. Trochę pomagała nam grupka miejscowej młodzieży. Odwiedziła nas też lokalna telewizja. We wtorek po południu zwiedzaliśmy Żytomierz, m.in. Muzeum Kosmonautyki i katedra św. Zofii. Nasz ukraiński kolega zaprowadził nas nad rzekę Teteriw.

W środę w południe na cmentarzu złapał nas deszcz i musieliśmy udać się do domu. Gdy przestał padać wróciliśmy na dwie i pół godziny do pracy. Wieczorem była pizza, prezent od siostry Karoliny jednej z opiekunek i nauczycielek tutejszej młodzieży polskiego pochodzenia.

Czwartek to ostatni dzień pracy – przed południem zapaliliśmy znicze na części porządkowanych przez nas grobów i robiliśmy zdjęcia dokumentujące efekty naszej pracy.

Krystian Kucharski i Dawid Klag – uczniowie Gimnazjum w Lubawce

Pierwsza część relacji

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez