aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
otwarcie S3

Dzisiaj (poniedziałek, 15 października) minister infrastruktury Andrzej Adamczyk otworzył kolejny odcinek drogi szybkiego ruchu S3. Nową trasą można dojechać z Bolkowa do Legnicy. Umowa na odcinek do granicy ma być podpisana w środę.

 

Odcinek o długości 36 km kosztował prawie 900 mln zł. Oddany do eksploatacji odcinek to najbliższy powiatowi kamiennogórskiemu, oddany do eksploatacji odcinek S3. Można na niego wjechać za Bolkowem, w Sadach i dojechać do autostrady A4 pod Legnicą gdzie od kilku miesięcy eksploatowany jest kolejny odcinek S3. Docelowo trasa ma połączyć Bałtyk z granicą z Czechami.

W swoim dzisiejszym wystąpieniu minister Andrzej Adamczyk nawiązał do spotkania, które odbyło się w lutym 2016 w Kamiennej Górze, a którego organizatorem była poseł Marzena Machałek i starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys. Doszło wtedy do spotkania ministrów infrastruktury i transportu Polski i Czech, na którym zapadła decyzja o budowie drogi S3 na ostatnim jej odcinku tj. z Bolkowa do granicy państwa w Lubawce i dalej jako drogi ekspresowej D11 u naszych południowych sąsiadów. Jak powiedział „…wszystko zaczęło się w Kamiennej Górze”. Wspomniał o tym w kontekście zaplanowanego na najbliższą środę (17.10) podpisania umowy z wykonawcą tego odcinka drogi.

W otwarciu S3 udział wziął również wojewoda Paweł Hreniak. Teren powiatu kamiennogórskiego reprezentowali starosta Jarosław Gęborys i kandydat na burmistrza Kamiennej Góry Adam Blicharski.

otwarcie S3

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez