aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra -  EKO KAMDŻORDŻIA

W dniu 13 lipca 2019 r. odbyło się podsumowanie projektu Eko Kamdżordżia czysto i zielono w ramach programu „Dolnośląskie Małe Granty” dofinansowanego z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

Działania zostały podzielone na trzy etapy. Pierwszy etap obejmował porządkowanie terenów parkowo leśnych – Góra Parkowa oraz dokonanie nasadzeń zastępczych przy ul. Słowackiego.
W drugiej części działań kamiennogórzanie wysprzątali tereny położone wzdłuż powstającej ścieżki rowerowej.

Zwieńczeniem akcji było uporządkowanie terenu przy pump tracku na ul. Wiejskiej, dokonanie tam nasadzeń drzew oraz ognisko integracyjne z mieszkańcami miasta.

Kamienna Góra -  EKO KAMDŻORDŻIA

Każdy z uczestników dostał opaskę silikonową promującą wydarzenie i identyfikującą z działaniami grupy Kamdżordżia, a dzieci dodatkowo otrzymały drobny upominek.

Mimo kapryśnej pogody frekwencja dopisała i wszyscy w znakomitych humorach uczestniczyli w tym spotkaniu.

Celem akcji była przede wszystkim zmiana świadomości, stylu życia i codziennych nawyków. Dostrzeżenie problemów zwiększającej się ilości odpadów i pokazanie jak prostymi działaniami można to zmieniać.

Kamienna Góra -  EKO KAMDŻORDŻIA

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem udowodnili, że takie działania są potrzebne i służą Nam wszystkim.

Kamienna Góra -  EKO KAMDŻORDŻIA

 

REKLAMA

ds21