aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Przedwojów

Dzisiaj (poniedziałek, 15 lipca) w świetlicy w Przedwojowie odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji w rolnictwie. Organizatorem było Karkonoskie Stowarzyszenie Hodowców Bydła w Kamiennej Górze oraz Dolnośląska Izba Rolnicza. W spotkaniu uczestniczyli rolnicy i samorządowcy.

 

W tej chwili powtarza się sytuacja z poprzedniego roku. Rolnicy mówią o problemach spowodowanych suszą, a według oficjalnych danych takiego zjawiska na terenie powiatu nie ma.

Na spotkanie w Przedwojowie przyjechali rolnicy z okolic Kamiennej Góry, Jeleniej Góry i Wałbrzycha. Zgodnie ocenili, ze w tym roku drugiego pokosu nie będzie. Największy problem mają hodowcy bydła. W tej chwili zwierzęta nie mają co jeść na pastwiskach. Rolnicy nie mają możliwości zgromadzeniem paszy na zimę.

Rolnicy apelują o powoływanie komisji do szacowanie szkód oraz proszą o montaż stacji pomiarowych, które prezentowałyby rzeczywiste dane dotyczące opadów na terenie powiatu. Rolnicy przypominali, że podobna sytuacja była w ubiegłym roku. Stan suszy ogłoszony został dopiero po licznych apelach i wystąpieniach lokalnych działaczy, dlatego w tym roku mówią o swoich problemach wcześniej.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA