aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Dzisiaj (czwartek, 18 lipca) we Wrocławiu odbyły się dolnośląskie obchody Święta Policji. Wręczone zostały awanse, nominacje i odznaczenia.

 

Tegoroczne święto jest wyjątkowe, połączone jest bowiem z obchodami setnej rocznicy powołania Policji Państwowej. Uroczystości zorganizowane zostały na na pl. Wolności we Wrocławiu. Odznaczenia państwowe i resortowe wręczali Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Elżbieta Witek oraz Komendant Główny Policji - gen. insp. Jarosław Szymczyk. W związku z obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej, na wyższe stopnie awansowało 1936 dolnośląskich funkcjonariuszy. 208 dolnośląskich funkcjonariuszy i pracowników Policji zostało odznaczonych medalami za Długoletnią Służbę i Odznakami Zasłużony Policjant.

Wśród odznaczonych był Ryszard Chodkowski, komendant komisariatu policji w Lubawce, który z rąk minister E. Witek otrzymał srebrny medal za Długoletnią Służbę.

Oficjalnym obchodom Święta Policji towarzyszył festyn, podczas którego prezentowany był policyjny sprzęt. Organizowane były konkursy, gry i zabawy związane z bezpieczeństwem.

fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez

REKLAMA