aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Profesjonalną plantacje marihuany zlikwidowali kamiennogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP. Funkcjonariusze oceniają, że zatrzymany mógł zarobić na uprawie nie mniej niż 131 tys. zł.

 

W jednym z gospodarstw na terenie gminy Kamienna Góra policjanci znaleźli 56 krzaków konopi indyjskich, z których można uzyskać ponad kilogram narkotyku. Odkryty został również ponad kilogram suszu umożliwiający przygotowanie tysiąca porcji handlowych marihuany.

Zatrzymany został 28-latek. Przyznał się do zarzutu uprawy konopi. Uprawa była dobrze przygotowana. Pomieszczenia wyposażone zostały w odpowiednie oświetlenie, wentylację i ogrzewanie.

Podczas dalszych czynności policjanci znaleźli dowody na wcześniejszą uprawę konopi w tym miejscu. Ustalili, że w przeszłości wyhodowane zostały 84 konopie, z których można było uzyskać 9 tys. porcji narkotyku.

Zatrzymany usłyszał również zarzut udzielania narkotyków innym osobom. Do tego się nie przyznał. Sąd zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

fot. policja Kamienna Góra

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez