aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Chełmsko Śląskie - Lendog V

Dzisiaj (sobota, 21 września) Chełmsko Śląskie było bazą piątej edycji zawodów dogtrekkingowych Lendog. Bazą imprezy była rezydencja Zadrna.

 

Po raz pierwszy w historii zawodów jedna z tras wytyczona została przez teren Czech. Granicę przekroczyli zawodnicy rywalizujący na najdłuższej trasie Hard. Mieli do pokonania 25 km. Wystartowali o godzinie 8. Nieco łatwiejsze zadanie mieli zawodnicy trasy Easy. Pokonali 15 km po okolicach Chełmska. Zorganizowana została również trasa rodzinna. Po drodze zawodnicy mieli do wykonania zadania dotyczące Chełmska Śląskiego i okolic.

Łącznie na trasę wyruszyło około 150 zawodników. Rywalizacji towarzyszyły dodatkowe atrakcje m.in. warsztaty z psiej pierwszej pomocy, warsztaty kulinarne prowadzone przez członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego. Chełmskie gospodynie uczyły przygotowywania lecza z warzyw rosnących w okolicach miejscowości oraz przygotowywania ziemniaków z gzikiem. Na trasie rodzinnej harcerze uczyli przyrządzania skrzydełek. Wieczorem przy rezydencji Zadrna zaplanowana jest zabawa przy ognisku.

Czytaj o poprzednich edycjach:

LenDog I
LenDog II
LenDog III
LenDog IV

Chełmsko Śląskie - Lendog VChełmsko Śląskie - Lendog VImpreza miała przyczynić się do integracji mieszkańców Chełmska Śląskiego, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zawodów. Była również promocją miejscowości. Organizacja zawodów uzyskała wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Odnowa Wsi Dolnośląskiej.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA