aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. UG Pielgrzymka

W dniu wczorajszym w Urzędzie Gminy w Pielgrzymce odbyło się spotkanie z udziałem włodarzy 16 gmin - wspólników Spółki Sanikom w Lubawce: burmistrzów Bolkowa, Jawora, Lubomierza, Lwówka Śląskiego, Świerzawy, Wlenia, Wojcieszowa, Złotoryi i wójtów Marciszowa, Męcinki, Mściwojowa, Starej Kamienicy, Wądroża Wielkiego, Zagrodna, Złotoryi, Pielgrzymki. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Chojnów Jan Serkies.

 

Na początku spotkania uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem składowiska odpadów w Pielgrzymce pod kątem realizacji zamierzeń inwestycyjnych. Następnie samorządowcy dyskutowali na tematy związane z podjęciem działań prowadzących do budowy wspólnego systemu gospodarki odpadami. Przeprowadzone dyskusje doprowadziły do podpisania listu intencyjnego w sprawie podjęcia działań w celu uruchomienia wspólnego przedsięwzięcia w zakresie zbiórki i przetwarzania odpadów komunalnych.

Realizacja zamierzeń inwestycyjnych i zmniejszenie o około 70% strumienia odpadów przekazywanych przez ww. gminy do zakładów w Lubawce radykalnie wpłynie na kondycję finansową Spółki Sanikom, co spowoduje wzrost cen dla mieszkańców, dla których usługi świadczy Przedsiębiorstwo Sanikom.

fot. UG Pielgrzymka 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA