aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja

Policjanci na początku sierpnia br. tuż przed 01:00 w nocy otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Marciszowa awanturuje się pijany i agresywny mężczyzna.


Przybyły na miejsce patrol policji zastał w mieszkaniu nie tylko pijanego mieszkańca Marciszowa, ale także jego byłą żonę i dwoje małych dzieci w wieku 5 i 8 lat. 42 – latek miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Również w stosunku do funkcjonariuszy zachowywał się w sposób wulgarny i agresywny. Szybko okazało się, że mężczyzna jakiś czas temu opuścił więzienie, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną. Nie przejmując się faktem, iż miał sądowy zakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do rodziny, postanowił wprowadzić się i zamieszkać z bliskimi. Ponownie zaczął się też znęcać psychicznie i fizycznie nad byłą żoną, wielokrotnie też jej groził pozbawieniem życia.
Policjanci zatrzymali 42 – latka w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. W trakcie interwencji, mężczyzna wyzywając byłą żonę, krzyczał, że z domu się nie wyprowadzi i nie interesują go postanowienia sądu. Po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty, tj. znęcania się oraz nie stosowania się do prawomocnego orzeczenia sądu. Mężczyzna tylko częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów, a złożone przez niego wyjaśnienia były bardzo lakoniczne. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego w sprawie, sąd postanowił zastosować wobec 42 - latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP w Kamiennej Górze

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA