aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. relacja wideo z sesji

Dzisiaj (piątek, 30 października) odbyła się sesja rady gminy Marciszów. W porządku obrad znalazł się m.in. projekt uchwały określającej stawki podatku od nieruchomości na 2021 rok.

 

Z powodu epidemii koronawirusa obrady odbywały się zdalnie. W sali posiedzeń był tylko przewodniczący i wiceprzewodniczący rady oraz referujący poszczególne tematy urzędnicy. Głosowanie odbywały się korespondencyjnie, radni przekazali karty do głosowania podczas przerwy w obradach.

Zgodnie z projektem uchwały podatek od gruntów wykorzystywanych na działalność gospodarczą miał w 2021 roku wynosić 0,95 zł, przy obecnej stawce 0,93 i maksymalnej określonej przez rząd 0,99 zł. Podatek od budynków mieszkalnych zaproponowany został w wysokości 0,83 zł z m kw. (obecnie 0,80, maksymalna stawka 0,85), a od budynków wykorzystywanych w działalności gospodarczej 24 zł (23 zł, 24,84).

Za przyjęciem takich stawek było 3 radnych, 12 było przeciwko. Uchwała nie została przyjęta. W przyszłym roku obowiązywać będą dotychczasowe stawki podatku od nieruchomości.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA