aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

W piątek 23 lipca przewodnicy z Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprosili mieszkańców Kamiennej Góry i okolic na zabytkoznawczy spacer. Trasa prowadziła z Kamiennej Góry przez Przedwojów do Betlejem.

Kamienna Góra - Nancy Vieira

Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprosiło dzisiaj (niedziela, 25 lipca) na muzyczną imprezę nad zalewem.

Chełmsko Śląskie - koncert

Dzisiaj (niedziela, 25 lipca) w kościele pw. świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim odbył się ostatni z cyklu koncertów - Scena Klasyczna, Brama Lubawska.

Krzeszów

Niecodzienni uczestnicy brali dzisiaj (sobota, 24 lipca) udział w mszy świętej w Krzeszowie. W bazylice pojawili się żołnierze I Pułku Strzelców Konnych Księstwa Warszawskiego.

Kamienna Góra - Ragnarok

Nową propozycję dla turystów przygotowano dzisiaj (sobota, 24 lipca) przy wejściu do podziemi Arado w Kamiennej Górze.

Krzeszóe - fot. epb

Europejska Perła Baroku kontynuuje prace konserwacyjne i restauracyjne przy zabytkach ruchomych znajdujących się w kompleksie Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Dzięki funduszom Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Wspieranie Działań Muzealnych w tym roku przeprowadzona zostanie konserwacja zabytkowej XIX-wiecznej chrzcielnicy, która przechowywana jest w dawnym Kościele Klasztornym pw. Wniebowzięcia NMP. Koszt całkowity zadania: „Krzeszów, Muzeum opactwa, kontynuacja konserwacji zbirów muzealnych – Chrzcielnica (pocz. XIX w.) wyniesie 32 000 zł. Wysokość dofinansowania to 25 500 zł. W ramach zadania zostanie przeprowadzona pełna konserwacja techniczna i estetyczna zabytku, który po zakończonych pracach będzie eksponowany w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

Chełmsko Śląskie - POprostu-poPOLSKU

W Chełmsku Śląskim odbył się ostatni z koncertów zaplanowanych w ramach festiwalu Scena Kamienica: POprostu-poPOLSKU. Muzycy zagrali w kościele pw. św. Rodziny.

Lubawka - święto miasta

W Parku Watra trwa Święto Miasta Lubawka. Zabawie sprzyja pogoda. Na scenie wystąpili już miejscowi wykonawcy, powoli zbliżamy się do koncertu gwiazdy.

fot. facebook/ CBK

Centrum Biblioteczno- Kulturalne gminy Kamienna Góra otrzymało grant z Narodowego Centrum Kultury. Pieniądze pomogą w przygotowaniu placówki do prowadzenia działalności on-line.

Marek Dańczak

Marek Dańczak, były dyrektor Centrum Kultury w Kamiennej Górze, ma nową pracę. Po krótkiej przerwie wrócił do działań, które prowadził przez ponad 30 lat.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

REKLAMA

ds21