aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Pisarzowice - Mediateka

Gmina Kamienna Góra otrzymała 500 tys. zł na stworzenie w domu kultury w Pisarzowicach Mediateki. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Inwestycja obejmie część budynku od strony wjazdu oraz otoczenie obiektu. Remont obejmie część pomieszczeń na parterze oraz przestrzeń na piętrze budynku. Na parterze znajdować się będą dwie sale, jedna dla najmłodszych użytkowników, druga ze strefą multimedialną ze stanowiskiem komputerowym z dostępem do internetu. Powstanie również strefa do słuchania muzyki i oglądania filmów. Na piętrze obiektu zlokalizowana będzie biblioteka oraz czytelnia dla 25 osób. Pomieszczenie czytelni będzie mogło pełnić również inne funkcje.

Przed budynkiem powstanie przestrzeń, odizolowana od drogi powiatowej, w której będą mogły odbywać się działania kulturalne i artystyczne. Zagospodarowany zostanie również teren przy budynku.

Pisarzowice - Mediateka

Mediateka ma być multifunkcyjną placówką kultury, która zastąpi tradycyjną bibliotekę i dom kultury. Oprócz książek będą mogły być udostępniane zbiory multimedialne. Podczas realizowanych zajęć będzie można wykorzystywać nowoczesne technologie.

Według założeń realizacja całego projektu kosztować ma ponad 970 tys. zł. Większość (ponad 860 tys. zł) pochłonie przebudowa obiektu. Na wyposażenie przewidziano 110 tys. zł. Z PROW gmina mogła starać się o dotację sięgającą 63% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 500 tys. zł. Taką maksymalną kwotę samorząd otrzymał. Wniosek był wcześniej dwukrotnie składany w konkursach ogłaszanych przez Ministerstwo Kultury, ale dotacji nie uzyskał.

Pisarzowice - Mediateka
fot. dokumentacja projektu

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez