aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Muzeum Tkactwa Kamienna Góra

W kamiennogórskim muzeum można oglądać kolejną wystawę tkaniny artystycznej. Prezentowane prace stanowią część bogatej kolekcji Muzeum Tkactwa.

 

Na wystawie eksponowane są prace takich artystów jak: Maria Teresa Chojnacka, Eva Damborska, Agata Buchalik- Drzyzga, Aleksandra Bibrowicz- Sikorska, Izabella Marcjan, Jadwiga Leśkiewicz- Zgieb, Alina Domańska, Ewa Maria Poradowska-Werszler, Zenovija Shulga, Zofia Szwabowiczowa, Janusz Motylski, Joanna Cichy, Romana Szymańska- Plęskowska, Agnieszka Sienkiewicz- Lanckorzyńska, Ewa Bartosz-Mazuś.

Artyści, których tkaniny zostały zaprezentowane, pochodzą z Polski, Czech i Ukrainy. Reprezentują różne, uznane środowiska twórcze. Dzieła sztuki tkackiej zostały zrealizowane w technikach, charakterystycznych dla wieloletniej twórczości artystów oraz prezentują efekty najnowszych eksperymentów artystycznych w technikach własnych.

Prace zgromadzone na wystawie wykonane zostały tradycyjnymi technikami tkackimi (gobelin, kilim), metodami łączenia materii tkanej z plecioną splotami makramy, są przykłady instalacji z klejonego włókna lnianego, obiekty scenograficzne, łączące tkaninę z drewnem, metalem i skórą. Wśród prezentowanych zbiorów znalazły się zarówno tkaniny, które muzeum pozyskało na początku tworzenia kolekcji w latach 70-tych i 80-tych XX, jak i nabytki Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze z lat 2016-2018.

Muzeum planuje cyklicznie prezentować tkaniny unikatowe ze zbiorów własnych.

Muzeum Tkactwa (pl. Wolności 11) czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 15:30 oraz w soboty od 9:40 do 15:00.

Muzeum Tkactwa Kamienna Góra

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA