Print
Kamienna Góra - zespół teatralny MY

Miłośnicy teatru wypełnili dzisiaj (piątek, 29 marca) aule Liceum Ogólnokształcącego. Na scenie wystąpił zespół teatralny MY. Zaprezentował przedstawienie "Co z nas wyrośnie?"

 

Grupa działa od 1992 roku. Co roku (z wyjątkiem 1996) zaprasza na premierę. W zespole stały jest opiekun - Jacek Bruździak - oraz wsparcie Centrum Kultury, przy którym grupa funkcjonuje. Na scenie prezentują się młodzi aktorzy, głównie uczniowie liceum. Niemalże co roku skład jest inny.

Kamienna Góra - zespół teatralny MY

W tym roku grupa postanowiła przenieść widzów w lata 60-te XX wieku. W Polsce był to specyficzny okres. W państwie bliku wschodniego dorastało pierwsze powojenne pokolenie, pokolenie wyżu demograficznego. Międzypokoleniowy konflikt nakładał się na trudne relacje Polaków i Żydów. Młodzi aktorzy w tegorocznym przedstawieniu nie uciekają od tych trudnych tematów.

Kamienna Góra - zespół teatralny MY

Na scenie wystąpi: Paulina Borkowska, Marcin Cabała, Lidia Gołowaczyk, Michał Górniak, Julia John, Agnieszka Kaszuba, Amelia Kluczyńska, Michał Kucia, Piotr Mader, Paulina Marczak, Martyna Michalska, Hanna Mierzwa, Martyna Nieczyperowicz, Jakub Szopa, Jakub Waśko, Klaudia Wieczorek.

Kamienna Góra - zespół teatralny MY