aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - księgarnia Atena

Kamiennogórska księgarnia Atena otworzyła dzisiaj swoje podwoje (piątek, 20 września) w nietypowej porze. Od 19.00 można było spędzić czas w księgarni nieco inaczej niż zwykle.

 

Atena wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Księgarń i zaprosiła swoich dotychczasowych i nowych klientów wieczorem. Wzorem Nocy Muzeum przygotowano ciekawe gry i zabawy dla dzieci oraz spotkanie z Rutą Wermuth-Burak, dawną kierowniczką kamiennogórskiej księgarni oraz autorką książki "Spotkałam ludzi", za którą otrzymała główną nagrodę w międzynarodowym konkursie im. Ben Guriona. Dzieci grały w gry planszowe oraz rozwiązywały „książkowe” zgadywanki szukając wybranych książek na pólkach Ateny. Można było również zobaczyć księgarnię „od kuchni” wejść na zaplecze oraz napić się herbaty.

Kamienna Góra - księgarnia Atena

Atena związana jest z Kamienną Górą od pierwszych lat powojennych, zawsze w tym samym miejscu służy mieszkańcom aż do teraz. Nie jest tajemnicą, że współczesny rynek księgarski nie służy małym lokalnym księgarniom i że kamiennogórska księgarenka przeżywa problemy. Tym bardziej znaczące było spotkanie Ruty Wermuth-Burak z Krystyną Czernigą długoletniej pracownicą a potem właścicielką Ateny.

Miłym akcentem kamiennogórskiej Nocy Księgarń było sto lat zaśpiewane dla Krystyny Czernigi z okazji jej urodzin.

Kamienna Góra - księgarnia Atena

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA