Drukuj

Krzeszów, dożynki gminy Kamienna Góra

W Krzeszowie odbyły się dzisiaj (sobota, 11 września) dożynki gminy Kamienna Góra. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Józefa. Po niej dożynkowy korowód przeszedł na parking, na którym odbyła się dalsza część dożynek.

Przed gośćmi zaprezentował się Zespół Biesiadny ze Świdnika, mażoretki "Prima" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Jubilat" ze Świdnicy. Przekazania chleba przez przedstawicieli poszczególnych sołectw poprzedziło "Misterium chleba" wykonane przez "Złote nutki" z Przedwojowa. Zespół przypomniał zgromadzonym, jak wiele wysiłku muszą włożyć rolnicy w przygotowanie chleba.

Sołtysami gminnych dożynek byli w tym roku Anna i Kazimierz Ogorzałkowie z Krzeszowa. Małżeństwo prowadzi wielokierunkowe gospodarstwo rolne od 32 lat. K. Ogorzałek od 2007 roku jest sołtysem Krzeszowa. Jest również radnym gminy Kamienna Góra.

Podczas dożynek zaprezentowane zostały prace wykonane przez artystów biorących udział w polsko-czeskim plenerze malarskim "Barwy naszej gminy".

Aktualizacja 13.09.2021.
Komisja konkursowa oceniała siedem wieńców. Za najpiękniejszy uznała wieniec przygotowany przez sołectwo Czadrów, drugie miejsce zajął wieniec sołectwa Przedwojów, trzecie miejsce przypadło sołectwu Krzeszów.