aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Dzień KsiążkiKamiennogórskie Spotkania literackie zaingerowało spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim, mistrzem powieści kryminalnej.Autor cyklu powieściowego o Eberhardzie Mocku, spotkał się z czytelnikami w holu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Dla wielu z przybyłych było to niezwykłe przeżycie, tym bardziej, że Marek Krajewski okazał się, nie tylko doskonałym pisarzem, ale i świetnym mówcą. Opowieściami o swojej pracy, inspiracjach literackich i artystycznych oraz o planach wydawniczych bawił przybyłych przez ponad dwie godziny. Nikt nie wyglądał na znudzonego, przeciwnie miłośnicy mrocznych opowieści Krajewskiego zasypywali pisarza pytaniami. Można powiedzieć, że prawie każda odpowiedź autora stawała się krótką, ciekawą opowieścią prowadzącą słuchaczy po barwnym świecie pisarskich inspiracji.

Marek Krajewski, filolog klasyczny z wykształcenia przez wiele lat zajmował się pracą wykładowcy akademickiego. Od kilku lat żyje tylko z pisania książek, jak powiedział, wydaje jedną powieść  w roku, i to jest niezbędne, aby czytelnicy o nim nie zapomnieli. Swoją twórczość zakwalifikował do tzw. kategorii B, jednak wielbiciele jego talentu z całą pewnością się z tym nie zgadzają.

Marek Krajewski zapowiedział podczas spotkania premierę wydania nowej powieści. Jesienią ukaże się w księgarniach "Otchłań filozofów", nowa książka autora "Śmierci w Breslau".  
Kamienna Góra - Dzień Książki

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA