Print

W miniony weekend (12-13 stycznia) w Mucznem rozegrane zostały pierwsze zawody narciarstwa biegowego z cyklu Puchar Grupy Azoty.

W kategorii juniorka B rywalizowały Aleksandra i Weronika Mikołajczyk. Siostry to wychowanki MUKN Pod Stróżą Miszkowice, obecnie startują w barwach MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra SMS Szczyrk.

Pierwszego dnia rozegrane zostały sprinty techniką klasyczną. Aleksandra Mikołajczyk zajęła 10 miejsce, Weronika Mikołajczyk 11.

W niedzielę rozegrane zostały biegi dystansowe, również w stylu klasycznym. Weronika Mikołajczyk zajęła 15 miejsce, Aleksandra Mikołajczyk 19.

Kolejne zawody zaplanowane są 25 stycznia w Tomaszowie Lubelskim. Cały cykl składać ma się z 11 startów.