JLPSA

W zeszłym tygodniu rozegrana została IV kolejka amatorskiej ligi siatkówki w ramach której rozegrane zostały trzy mecze plus jeden zaległy mecz drugiej kolejki.

ARF Kuźnia Barcinek - Statyści Kamienna Góra - 0:3 (19:25, 16:25, 24,26)
Mecz bez historii. Lider rozgrywek bez problemu pokonał na wyjeździe ARF Kuźnie. Od samego początku goście kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie odnieśli zwycięstwo za trzy punkty umacniając się na pozycji lidera.

MILANOS - Cystersi Krzeszów - 3:0 (25:22, 25:20, 28:26)
Zeszłoroczni finaliści ponownie spotkali się w Karpaczu gdzie po raz drugi z rzędu lepszy okazał się Milanos. Mecz był wyrównany, w którym nie zabrakło ładnych, dłuższych wymian z pięknymi obronami i atakami. Pierwszy set lepiej zaczęli goście wychodząc na kilku punktową przewagę. Przy stanie 11:14 dla Cystersów gospodarze zaczęli grać dobrze w polu serwisowym dzięki czemu zniwelował przewagę gości i zdobył 7 punktów z rzędu. Dzięki dobrej grze w obronie i skutecznym kontrom Milanos wygrał seta do 22. Drugi set był pod kontrolą gospodarzy. Dobrze grali w ataku i bloku. Skuteczna zagrywka pozwoliła na wypracowanie kilku punktowej przewagi, której zawodnicy Milanosa nie oddali do końca seta. W trzecim secie spora ilość zepsutych zagrywek po stronie Milanosa i niedokładność w ataku doprowadziła do wyrównanej partii. W drużynie Cystersów bardzo dobrze zagrał Michał Trzepak, do którego w ostatniej partii były kierowane niemal wszystkie piłki. Mimo nieznacznego prowadzenia przez całą niemal partię Milanosa, to goście byli bliżsi wygrania trzeciego seta. Pierwsze 3 piłki setowe mieli Cystersi ale dzięki dobrej grze w obronie i ataku Milanos zostawał w grze, wykorzystał pierwszą piłkę meczową i wygrał seta do 26.

Bóbr Marciszów - ZORKA-ORLE - 3:2 (25:23, 25:20, 16:25, 21:25 ,17:15)
Do ciekawego spotkania doszło w Marciszowie, w którym tamtejszy Marciszów podejmował Zorke/Orle z Jeleniej Góry. Co ciekawe oba zespoły walczyły ze sobą o trzecie miejsce w zeszłorocznych rozgrywkach w turnieju finałowym odbywającym się w Karpaczu. Goście przyjechali w mocno okrojonym składzie i mimo to walczyli bardzo dzielnie. Przy stanie dwa zero dla gospodarzy potrafili prawie odwrócić przebieg spotkania. Gdy wydawało się, że Bobrzanie wygrają całe spotkanie trzy zero goście nieoczekiwanie dostali wiatru w żagle i wygrali zdecydowanie seta do 16. W czwartym secie rozbicie gospodarze nie potrafili do końca przeciwstawić się dobrze dysponowanym zawodnikom z Jeleniej Góry, którzy doprowadzili do tie-braku. Ostatnia decydująca partia była wyrównana, w której nieznacznie lepsi okazali się gospodarze wygrywając całe spotkanie 3:2

W zeszłym tygodniu rozegrany został także zaległy mecz 3 kolejki:

Aquanautica Kamienna Góra - Bóbr Marciszów 1 : 3 (14:25, 23:25, 25:22, 18:25)
Mecz, którego śmiało można określić Derbami Marciszowa (oba zespoły grają na tamtejszej hali). Debiutant ligi z Kamiennej Góry podejmował mocny zespół z Marciszowa. W pierwszym secie goście pokazali swoją moc i zdecydowanie wygrali seta do 14. Następne sety były bardziej wyrównane, jeden dla gospodarzy jeden dla gości. W czwartym secie, który okazał się decydujący ponownie klasę pokazali Bobrzanie wygrywając pewnie do 18 a cały mecz 3:1.