aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Czarny Bór

Dziś (czwartek, 22 sierpnia) w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa poświęcona organizowanym we wrześniu w Czarnym Borze Mistrzostwom Polski w Biathlonie Letnim.

 

Miejsce konferencji prasowej nie było przypadkowe, ponieważ Powiat Wałbrzyski wraz z Polskim Związkiem Biathlonu, UKN Melafir Czarny Bór oraz Gminą Czarny Bór jest organizatorem ogólnopolskich zawodów sportowych.

Zawody odbędą się na nartorolkostradzie, która została oddana do użytku jesienią ubiegłego roku. Podczas konferencji zaprezentowano strój zawodnika oraz medale, które powędrują do laureatów.

Na starcie pojawi się czołówka zawodników rangi krajowej. Ogromne aspiracje mają również rodzimi biathloniści, którzy będą rywalizować na swoim obiekcie w liczbie ok. 20. Tym bardziej mają ogromne apetyty na zwycięstwo.

Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim odbędą się w Czarnym Borze w dniach 20-22.09.2019 r. Rywalizować będzie ok. 300 zawodników z całego kraju. Na starcie pojawią się wychowankowie Uczniowskiego Klubu Narciarskiego Melafir Czarny Bór - m.in. Mateusz i Wojciech Janik, Wojciech Filip i Przemysław Pancerz. O medale powalczą również goście - Kamila Żuk, Monika Hojnisz - Staręga i Krystyna Guzik.

Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się 21 września (sobota) o godz. 12.15. Na piątek zaplanowano treningi, a współzawodnictwo rozpocznie się w sobotę od godz. 9.00. Zawodnikom podczas sportowych zmagań oraz wręczania nagród będzie towarzyszyć oprawa muzyczna Kapeli Góralskiej Janicki.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA