piłka plażowa

W poniedziałek (17 czerwca) w Bolesławcu odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce plażowej dziewcząt z gimnazjum. Powiat kamiennogórski reprezentowały zespoły Gimnazjum w Lubawce oraz Gimnazjum nr 2 z Kamiennej Góry.

W zawodach wzięło udział 8 zespołów. Turniej rozegrany został systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań.

Zespoły z powiatu kamiennogórskiego spotkały się dwa razy: w ćwierćfinale i w finale. W obu meczach górą był zespół z Kamiennej Góry.

Drużyna z Kamiennej Góry zajął pierwsze miejsce, a zespół z Lubawki drugie. Obydwa zespoły wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 24 czerwca w Strzelinie.

Gimnazjum nr 2 Kamienna Góra: Druciak Aleksandra, Takowska Dominika, Szmajdzińska Aleksandra, opiekun Marta Malich
Gimnazjum Lubawka: Tokarczyk Natalia, Czerny Kinga opiekun Marcin Kamiński