Print
Orzeł Lubawka

Pewny awansu do klasy okręgowej Orzeł Lubawka podejmował dzisiaj (niedziela, 23 czerwca) Lechię Piechowice. Goście przyjechali w jedenastoosobowym składzie, nie mieli więc możliwości dokonywania zmian.Tuż przed meczem trener Marcin Trela odebrał od zarządu klubu pamiątkowy puchar za awans do klasy okręgowej. Jacek Adamowicz odebrał piłkę jako nagrodę dla najlepszego strzelca grupy I klasy A. Napastnik Orła Zdobył w tym sezonie 32 bramki.

Już w 10 minucie T. Kiełbasa trafił do bramki Lechii. Sędzia uznał jednak, że piłkarz lubawskiej drużyny przed strzałem faulował bramkarza i bramki nie uznał. W 12 minucie goście dośrodkowali z rzutu rożnego. Piłkę do bramki strzałem głową skierował Emil Kandyba. W 21 minucie lewym skrzydłem zaatakował Musiał. Wyszedł do niego bramkarz gości. Musiał podał do Schabińskiego, a ten strzałem głową skierował piłkę do pustej bramki. W 28 minucie po kolejnym rzucie rożnym Kaszuba odbił dwa strzały zmierzające w światło bramki. W 35 minucie Musiał wykorzystał nieporozumienie między bramkarze a obrońcami i dał Orłowi prowadzenie. Już po minucie do bramki trafił Kiełbasa, sędzia uznał jednak, że zawodnik Orła był na pozycji spalonej i bramki nie uznał.

W drugiej połowie padły kolejne bramki. W 51 minucie bramkę dla Orła w podbramkowym zamieszaniu zdobył Schabiński. W 70 minucie piłkarze Orła strzeliliby gola samobójczego, w ostatniej chwili piłkę zmierzającą w światło bramki wybił jeden z obrońców. W 79 minucie na listę strzelców wpisał się Rybka. W 84 minucie kolejną bramkę zdobył Schabiński. Wynik meczu w 85 minucie ustanowił Artur Śmigasiewicz.

W całym spotkaniu Orzeł miał wiele sytuacji strzeleckich. Podobnie jak w poprzednich meczach brakowało skuteczności.

Orzeł Lubawka : Lechia Piechowice – 5:2 (2:1)

Skład Orła: Wojciech Kaszuba (66' Mariusz Maik), Grzegorz Kuk (61' Marcin Rybka), Michał Damasiewicz, Piotr Szuster (81' Sergiusz Orzechowski), Patryk Gucwa (20' Kacper Różański), Marcin Hadała, Kacper Schabiński, Mateusz Lewczuk (46' Arkadiusz Kulesza), Tomasz Kiełbasa (75' Adam Lech), Krzysztof Musiał, Jacek Adamowicz.

Skład Lechii: Kacper Krajewski, Michał Maciliewicz, Jarosław Woś, Rafał Kowalski, Mariusz Myjak, Artur Śmigasiewicz, Jan Tkacz, Marcin Ramski, Aureliusz Gawlak, Emil Kandyba, Dawid Kandyba.

W rundzie wiosennej Orzeł wygrał 10 spotkań, odniósł jedna porażkę i 2 razy zremisował. Identycznie wyglądał bilans rundy jesiennej. Orzeł został liderem grupy już w 6 kolejce i utrzymał tę pozycję do końca sezonu (26 kolejek).