Print

W Czadrowie miejscowa Victoria podejmowała Kwarc Eko Nowak Pisarzowice. Obie drużyny przed meczem miały po 15 punktów. Jedynie Czarni Strzyżowiec byli słabsi w A klasie. Do B klasy spadną na pewno dwie drużyny. OZPN może też podjąć decyzję o spadku trzech drużyn. Wszystko zależy od rozgrywek w wyższych ligach.

 Obie drużyny liczyły przed meczem, że spadną tylko dwie drużyny. Ostatni mecz musieli więc wygrać. Zapowiadał się interesujący mecz. Tak też było. Od początku obie drużyny atakowały bramkę rywali. Na pierwszą bramkę kibice musieli poczekać do 20 minuty. Podczas zamieszania w polu karnym Sebastian Kurek znalazł się tuż przy słupku. Futbolówka odbiła się od słupka i Kurek nie miał problemu z pokonaniem bramkarza. Zawodnicy Pisarzowic próbowali odpowiedzieć szybką kontrą. Po błędzie obrońców wprost w ręce golkipera Victorii piłkę posłał Mateusz Dutka. 

Przez kolejne 20 minut obie drużyny próbowały przeprowadzać akcje. Niewiele z nich kończyło się jednak oddaniem strzału na bramkę. W 42 minucie z prawej strony, na 16 metrze, znalazł się z piłką kolejny raz Kurek. Tym razem mocnym strzałem w okienko pokonał Dominika Kurylasa. 

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsza połowę, Jacek Szymaniak strzelił wprost w bramkarza Kwarcu. Wybitą piłkę z pierwszej uderzył Kurek. Bramkarz Pisarzowic nie miał w tej sytuacji wiele do powiedzenia.

W drugiej połowie pazur pokazali goście. Niestety oprócz kilku ładnych akcji w ich wykonaniu, pojawiła się nerwowość. Kilkukrotnie bramkarz Victorii potrzebował pomocy po starciu z napastnikami Kwarcu. 

W 55 minucie uderzeniem z daleka popisał się Kamil Hadała. Korwin nie złapał szybkiej piłki. W 70 minucie po błędzie obrońców piłka wtoczyła się drugi raz do bramki Victorii. 

Victoria Czadrów – Kwarc Eko Nowak Pisarzowice 3:2 (3:0)

Końcowy wynik dał Victorii szansę na utrzymanie. Decyzję podejmie Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jeleniej Górze. Kwarc prawie na pewno spadnie. 

Skład Victoria Czadrów: K. Korwin, T. Łatka, Ł. Sochacki, A. Bitniak, J. Szymaniak, S. Kurek (85’ Ł. Olszak), K. Kulig (49’ M. Matujza), P. Paździor, T. Fudała, W. Czoch (83’ K. Stochmal), M. Kiełbasa

Skład Kwarc Eko Nowak Pisarzowice: D. Kurylas, P. Drabik, P. Zbożeń, M. Dutka, B. Kosior, K. Hadała (65’ D. Hadała), Z. Fronczak (58’ N. Stelmach), T. Łepski, K. Sobieski, P. Czernecki, K. Leśniak