aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. PTSM-JR

W dniu 17 września 2019 roku uczniowie dwóch klas II a oraz II c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych w Centrum Informacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu uczestnicząc w cyklu wycieczek ph. „Wycieczki edukacyjne do Centrów Edukacji”. Cykl ten jest organizowany przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra..

fot. PTSM-JR

W dniu 11 września 2019 roku uczniowie klasy V a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w terenowych zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych na ścieżce przyrodniczej w Parku Krajobrazowym Sudetów Wałbrzyskich Młodzi kamiennogórzanie wzięli udział w cyklu wycieczek „Poznajemy zabytki i obiekty przyrody organizowanych dla młodzieży szkolnej przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 16 września 2019 roku uczniowie klasy VII b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze wzięli udział w wycieczce autokarowo-edukacyjnej do Karkonoskiego Banku Genów KPN w Jagniątkowie w ramach cyklu wycieczek „Poznajemy zabytki i obiekty przyrody”. Cykl ten organizowany jest dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 10 września 2019 roku uczniowie klasy VIII b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze wzięli udział w wycieczce autokarowo-edukacyjnej do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie uczestnicząc w cyklu wycieczek ph. „Wycieczki edukacyjne do Centrów Edukacji”. Cykl ten jest organizowany przez Zarząd Oddziału PTSM w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 14 września 2019 roku na pierwszą w roku szkolnym 2019/2020 sobotnią wędrówkę wybrali się młodzi turyści ze Szkolnego Koła Turystyczno-Przyrodniczego przy SP nr 2 w Kamiennej Górze, którzy wzięli udział w cyklu wycieczek „W harmonii z przyrodą” organizowanym dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 9 września 2019 roku uczniowie dwóch klas V a oraz V c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze uczestniczyli w swojej pierwszej wycieczce przyrodniczo-edukacyjnej do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu w ramach cyklu wycieczek „Poznajemy zabytki i obiekty przyrody”. Cykl ten organizowany jest dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 13 września 2019 r. uczniowie dwóch klas III a i III b ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie wybrali się na krótką wycieczkę po Krzeszowie, której celem było poznanie wybranych pomników przyrody ożywionej w ich miejscowości. Trzecioklasiści zainaugurowali tym samym swój udział w cyklu wycieczek ph. „Moja Gmina Kamienna Góra” organizowanych dla młodych mieszkańców Gminy przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 6 września 2019 r. uczniowie klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze zainaugurowali swoją turystyczną przygodę od tropienia pomników przyrody rosnących w okolicach ich szkoły. Pierwszoklasiści wzięli udział w terenowej regionalnej lekcji przyrodniczej ph. „Poznajemy zabytki i obiekty przyrody” organizowanych dla młodych mieszkańców naszego miasta przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 12 września 2019 roku uczniowie klasy VIII c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze uczestniczyli w kolejnej przyrodniczo-edukacyjnej wycieczce, tym razem do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu przeprowadzonej w ramach cyklu wycieczek „Poznajemy zabytki i obiekty przyrody”. Cykl ten organizowany jest dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 3 września 2019 roku uczniowie dwóch klas II a oraz II b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce wybrali się w ramach Dnia Integracyjnego na terenową lekcję przyrodniczą do Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra. Cykl terenowych lekcji przyrodniczych organizowany jest dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Nadleśnictwo Kamienna Góra przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.