aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

lubawka Od 15 stycznia 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla Polaków z I grupy, czyli seniorów (osoby powyżej 80-tego roku życia), nauczycieli i służb mundurowych. Co trzeba zrobić, żeby zapisać się na szczepienie?

fot. UMKG

Miasto Kamienna Góra uruchomiło telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

pupDyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kamiennej Górze zaprasza mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców do składania wniosków o udzielenie dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej

lubawka Burmistrz Miasta Lubawka uprzejmie informuje o uruchomieniu specjalnego numeru telefonu kontaktowego dla mieszkańców Gminy Lubawka, dedykowanego osobom niepełnosprawnym i seniorom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Telefon ten został uruchomiony w dniu dzisiejszym tj. 13 stycznia 2021r. w celu umożliwienia osobom z ograniczoną mobilnością, nawiązania kontaktu w sprawie zorganizowania transportu na szczepienie, w sytuacji gdy nie mają one możliwości pojawienia się w punkcie szczepień we własnym zakresie.

lubawkaW związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 roku (Dz.U.2020 r. poz. 1439) informujemy, że obowiązkiem właściciela nieruchomości zgodnie z przepisem art. 5 ust. 1 pkt 3 jest zbieranie w sposób selektywny powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych zgodnie ze sposobem określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 4a ust. 1 wspomnianej ustawy.

sanikomZ powodu awarii, dzisiaj (piątek, 8  stycznia) do godziny 12 będą występować przerwy w dostawie wody w Bukówce oraz w Lubawce przy ulicach Karkonoskiej i Cmentarnej.

Po zakończeniu prac może wystąpić czasowe pogorszenie jakości wody.

fot. UM Kamienna Góra

- Kable zasilające świetlnego renifera zostały po prostu wyrwane. Firma, która opiekuje się oświetleniem, szacuje straty i wkrótce zostanie on naprawiony — mówi Magdalena Breśkiewicz, kierownik wydziału infrastruktury miejskiej i ochrony środowiska w UM.

fot. UM Kamienna Góra

Złote serduszko ufundowane przez burmistrza Janusza Chodasewicza trafi na licytację tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kamiennej Górze.

fot. UM Lubawka

Dnia 30 grudnia 2020 r. odbył się drugi częściowy odbiór robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn. Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w ramach projektu pn: "Łączy Nas Bóbr"

PCZ Kamienna Góra

Zarząd Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o. informuje, iż w związku z nagłą koniecznością wstrzymuje się przyjęcia pacjentów do następujących oddziałów:
1) Pediatrycznego od dnia 07-01-2021r.
2) Położniczego od dnia 04-01-2021r.
3) Neonatologicznego od dnia 07-01-2021r.

Informacje dotyczące projektu #W pełni sprawni pracownicy realizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu

REKLAMA