aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka - V Turniej Przyjaźni

Podczas majówki w Lubawce rozegrany zostanie V Turniej Przyjaźni. Zawody zaplanowane są na czwartek (2 maja) na Stadionie Miejskim w Lubawce. Trwają zapisy drużyn.

Stray Dogg

Serbski zespół Stray Dogg, podczas trasy po Polsce, zagra w jednym z lubawskich mieszkań. Koncert zaplanowano na 8 maja (środa) na godzinę 20.

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu

W Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu w trwają gorące przygotowania do najbliższej premiery. Już po Świętach 26 kwietnia, o godz. 19:00 na Dużej Scenie prapremierowy pokaz „teraz każdy z was jest rzeczpospolitą” pilgrima / majewskiego.

Chełmsko Śląskie - majówka

Wiejski Dom Kultury w Chełmsku Śląskim zaprasza na cykl wydarzeń zaplanowanych na pierwszy majowy weekend.

Lubawka - Choppers Garage

W sobotę (27 kwietnia) Choppers Garage w Lubawce (ul. Krótka 3) zaprasza na rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2019.

Lubawka - warsztaty

Dom Kultury w Lubawce oraz Stowarzyszenie "Przymierze" im. Opata Bernarda Rosy prowadzi nabór osób chętnych do wzięcia udziału w warsztatach dla uzdolnionych muzycznie mieszkańców "Muzyczna Gmina Lubawka".

Kolejka 20 - 20 kwietnia

Kolejka 20 - 20 kwietnia

fot. Europejska Perła Baroku

Przed nami najważniejsze wydarzenia w katolickim roku liturgicznym, ich istotą jest celebracja misterium paschalnego, tj. męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Ks. Marian Kopko (kustosz sanktuarium) zaprasza do zapoznania się z porządkiem liturgii triduum paschalnego odbywającego się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Kamienna Góra - Chopin na strunach

Muzyka Chopina kojarzy się z fortepianem. O tym jak brzmi na instrumentach strunowych będzie można przekonać się podczas koncertu w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza.