aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W najbliższy weekend (21, 22 lipca) w Jugowicach w gminie Walim odbędą się 16. Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu. Imprezxa odbędzie się na nieczynnej stacji PKP w Jugowicach.

 

W pierwszym dniu imprezy odbędą się zawody. Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch dystansach. Podstawowy, to jazda w parach na drezynie ręcznej. Zawodnicy mają do pokonania odcinek 2x200m (tam i z powrotem) na jednym z torów stacji. Obowiązuje kilka kategorii. Mogą w nich wystartować zarówno dorośli jak i dzieci (w kategorii dziecięcej uczestnik może mieć w dniu zawodów maksymalnie 140 cm wzrostu). Dla twardzieli przewidziano podjazd na stację z wiaduktu w Jugowicach, czyli trasę o długości 1100 m. Rywalizować mogą czteroosobowe drużyny złożone z osób pełnoletnich.

Równolegle przez dwa dni istnieje możliwość przejażdżek rekreacyjnych drezynami ręcznymi na torach stacji, oraz po około 1,5km w kierunku Zagórza Śląskiego oraz Jedliny Zdroju po linii nr 285. Jednej z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych w Polsce. Do wyboru różne pojazdy z Polski i zagranicy. Na tej trasie kursują tylko składy złożone z kilku połączonych drezyn o napędzie spalinowym. Kursy w obydwu kierunkach są niezależne. Drezyny ręczne i rowerowe dostępne są tylko na stacji.

Ponadto Gmina Walim jak co roku przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych. Wystąpi kilka kapel, a dodatkowo przewidziano program dla dzieci, stoiska lokalnych wystawców oraz punkty gastronomiczne.

facebook.com/SowiogorskieBractwoKolejowe

Jugowice - drezyny 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez