aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu

W Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu w trwają gorące przygotowania do najbliższej premiery. Już po Świętach 26 kwietnia, o godz. 19:00 na Dużej Scenie prapremierowy pokaz „teraz każdy z was jest rzeczpospolitą” pilgrima / majewskiego.

 

To dyrektorska produkcja, podczas realizacji której spotkało się dwóch dyrektorów artystycznych „Szaniawskiego”: obecny Seb Majewski, który jest autorem tekstu i  poprzedni Maciej Podstawny – odpowiedzialny za reżyserię.

Spektakl będzie opowieścią o umierającej Rzeczypospolitej w czasach drugiego rozbioru. Z perspektywy bohatera zbiorowego – grupy teatralnej, na oczach widzów, dokonywać się będzie rozpad wartości i upadek ojczyzny. Widzowie będą mogli doświadczyć 52 tygodni z życia Polski z 1793 roku.

„teraz każdy z was jest rzeczpospolitą” pilgrima / majewskiego w reż. Macieja Podstawnego powstaje w koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Współczesnym [WTW].
Spektakl inspirowany jest scenariuszem i filmem „Diabeł” Andrzeja Żuławskiego.
Na scenie wystąpią wybitni aktorzy z obydwu teatrów:
Elżbieta Golińska [WTW], Irena Sierakowska, Jolanta Solarz-Szwed [WTW], Mariusz Bąkowski [WTW], Rafał Kosowski, Tadeusz Ratuszniak [WTW], Dariusz Skowroński i Wojciech Świeściak.
Całość zatopi w dźwiękach i muzyce wykonywanej na żywo grupa Kondensator Przepływu.
W spektaklu pojawi się niebanalna oprawa wizualna autorstwa Martyny Chojnackiej (scenografia) i Karoliny Mazur (kostiumy i rekwizyty). Za ruch sceniczny odpowiedzialna jest Dorota Furmaniuk.

Prapremiera w Wałbrzychu: 26 kwietnia 2019, godz. 19:00, Duża Scena
Premiera we Wrocławiu: 3 maja 2019, Duża Scena WTW

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA