Print

TOZ JaworJaworski TOZ w 2015 roku otrzymał od Urzędu Miasta w Jaworze półhektarową działkę, na której przebywają bezdomne zwierzęta czekające na adopcję. Fundacja prowadzi szeroko zakrojoną akcję, której celem jest pozyskanie środków na odłączenie bieżącej wody i tym samym usprawnienie działania punktu przetrzymań zwierząt. Zachęca też do pomocy.

- Na podłączenie bieżącej wody potrzebujemy około 15 000 zł. Dla nas to niebotyczna suma, jednak nie siedzimy bezczynnie i nie czekamy, aż pieniądze pojawią się na naszym koncie. Intensywne działania i liczne inicjatywy naszych Wolontariuszy działających w przytulisku pozwoliły na zebranie części kwoty – mówi Agnieszka Szulc, Wolontariuszka #TOZJawor. Pozyskiwanie sponsorów, odświeżenie strony internetowej www.toz-jawor.pl, kontakty z jaworskimi przedsiębiorcami czy licytacje na portalu społecznościowym w formie tzw. bazarku to tylko część pomysłów, które wprowadzono w życie – dodaje.

Na tym nie kończą się pomysły na pozyskanie całej kwoty, bowiem Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Jaworze w planach ma organizację czerwcowego „Balu Nocy Letniej”. Formuła ma być podobna do Charytatywnego Balu Andrzejkowego, tyle że ten planujemy zorganizować w plenerze. Biały namiot, jasne sprzęty, lekkie menu i letni klimat – oto pomysł na zdobycie dodatkowych funduszy na działanie przytuliska w Jaworze.

- W dalszym ciągu zbieramy przedmioty i vouchery na usługi, które będziemy mogli zlicytować na letnim balu. Dużym powodzeniem zawsze cieszą się książki, mały sprzęt AGD i biżuteria. Każdy grosz, i to w dosłownym znaczeniu, jest dla nas na wagę złota. Podłączenie bieżącej wody w przytulisku dla bezdomnych psów to nasz priorytet na 2017 rok! – mówi Joanna Babiś, współorganizatorka eventu.

Codziennie bieżąca woda jest dostarczana prosto z domu przez wolontariuszy w dziesięciu 5-litrowych butelkach. Ciężkie, nieporęczne i wydzielane na każdego zwierzaka butle to duże utrudnienie, który jak najszybciej powinien zostać rozwiązany. Jeśli jaworski oddział TOZu jest jednym z najlepiej i najprężniej działających w kraju to przytulisko prowadzone przez prozwierzęcych aktywistów w mieście powinno być wzorowe z pełnym dostępem do mediów.

Pomóc w zbiórce na ogrodzenie można na kilka sposobów:
- Wpłacając pieniądze na konto jaworskiego TOZu: 68 2030 0045 1110 0000 0415 6010 z dopiskiem „Bieżąca woda”
- Przekazując przedmioty i usługi do licytacji
- Wykupując miejsce reklamowe na ogrodzeniu wzdłuż przytuliska przy ul. Słowackiego 32 w Jaworze o wymiarach: 200 cm x 400 cm (wysokość/szerokość).

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Jaworze to stowarzyszenie, które prężnie działa na terenie gminy od 2008 roku. Dotychczas przeprowadzono ponad 2000 udanych adopcji, co daje średnią ponad 250 w roku. Wszystkie informacje związane z działalnością oraz ogłoszenia adopcyjne dostępne są na profilu społecznościowym: https://www.facebook.com/tozjawor/ i stronie www.toz-jawor.pl