aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Rędziny, Cztery Strony Kopy

Około 250 osób wyruszyło z Przełęczy Rędzińskiej na trasę górskiego biegu Cztery Strony Kopy.

fot. UMWD

Trwa cykl spotkań z dolnośląskimi przedsiębiorcami. Przez 2 miesiące przedstawiciele Zarządu Województwa Dolnośląskiego wspólnie z przedstawicielami Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju oraz Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego odwiedzą ponad 20 powiatów.

zegary

Uwaga, noc z soboty na niedzielę (26 na 27 marca) będzie krótsza. Nastąpi zmiana czasu zimowego na letni. Oznacza to sen krótszy o godzinę.

fot. SZS Kamienna Góra

W dniu 24 marca 2023 roku na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbyły się Miejskie Zawody Sportowe w mini piłce siatkowej „2” dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Marciszów, straż pożarna

Marciszów stał się dzisiaj powiatowym centrum młodzieżowego ruchu strażackiego. W Domu Kultury odbyły się dwa konkursy skierowane do młodzieży, dotyczące strażaków.

fot. policja Kamienna Góra

Służby ratownicze wyjechały właśnie do zdarzenia, do którego doszło na drodze z Krzeszowa do Chełmska Śląskiego. Zgłaszający poinformował o dachowaniu samochodu między Krzeszowem a Jawiszowem. Jedna osoba ma być ranna.

Aktualizacja 15:37

fot. policja Kamienna Góra

W środę, 22 marca 2023 roku, policjanci Referatu Ruchu Drogowego zauważyli samochód osobowy, a w nim dwóch mężczyzn, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowili dokonać kontroli tego pojazdu. Początkowo kierujący zatrzymał się widząc i słysząc sygnały świetlne i błyskowe, jednak kiedy policjanci podchodzili, gwałtownie ruszył i rozpoczął ucieczkę.

zus Po raz kolejny Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega klientów przed oszustami, którzy wysyłają fałszywe wiadomości w celu wyłudzenia danych. Apelujemy o to żeby nie klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

Runmageddon Kids

W tym roku w Kamiennej Górze odbędzie się Runmageddon Kids ekstremany bieg z przeszkodami dostosowany do możliwości dzieci. Już można zapisywać młodych zawodników.

Lubawka, kantor

Nieznani sprawcy zaatakowali pracownicę jednego z kantorów w Lubawce. Policjanci próbują ustalić sprawców.

kot

Akcje strażaków związane z kotami kojarzą się najczęściej z pracą na wysokości i ściąganiem zwierzęcia z dachu czy drzewa. Wczoraj kamiennogórscy strażacy ratowali kota uwięzionego pod ziemią.

MOS Kamienna Góra

Dnia 23 marca 2023 roku na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się półfinał Strefy Jeleniogórskiej w piłce ręcznej chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci 

zus Tradycyjnie 13. są wypłacane razem z kwietniową emeryturą lub rentą. Gdy termin płatności wypada w sobotę, niedzielę lub święto - ZUS przelewa pieniądze tak żeby trafiły do adresata jeszcze przed dniem wolnym. Poniedziałek Wielkanocny, który w tym roku jest 10 kwietnia to jeden z dni, w których seniorzy dostają swoje wypłaty. Nie muszą jednak czekać aż skończą się święta gdyż 13. trafi do nich jeszcze przed Wielkanocą.

Kamienna Góra, Akademia Doktora Pieprzyka

Uczniowie szkół średnich z Kamiennej Góry uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym dotyczących skóry i jej chorób. Nie była to zwykła pogadanka, a przedstawienie przygotowane przez Akademię Doktora Pieprzyka z Wrocławia.

Kamienna Góra, ZSZiO

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących trwa dzień otwarty. Szkołę odwiedzają uczniowie klas ósmych szkół podstawowych spoza Kamiennej Góry.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

wszystko o święcie miasta Lubawka w 2022 roku - 23 - 25 września

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2023 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA