aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Imię Pani Dogrywka

Przed majówką zrealizowany ma być nowy projekt związany z przygodami komisarza kryminalnego Gustava Dewarta. Tym razem postać promować będzie sześć obiektów na terenie gminy Kamienna Góra.

Gustav Dewart narodził się pięć lat temu. Pojawił się w kryminale retro Krzysztofa Koziołka Imię Pani. Akcja kryminału rozgrywa się w latach trzydziestych XX wieku w Krzeszowie i okolicach. Gustav Dewart jest głównym bohaterem. W kolejnych latach komisarz działał na terenie gminy Lubawka i miasta Kamienna Góra. Teraz znowu wraca na teren gminy.

Krzysztof Koziołek przygotuje sześć opowieści, których akcja rozgrywać się będzie w krzeszowskim opactwie, pawilonie na wodzie w Betlejem, tunelu kolejowym w Ogorzelcu, mauzoleum Schaffgotschów w Raszowie, na głazach krasnoludków w Gorzeszowie oraz przy stole sądowym w Kochanowie. Na podstawie każdej z tych opowieści postanie nagranie, podcast. W każdym z tych miejsc zrealizowane zostaną sesje fotograficzne retro z udziałem mieszkańców. Powstanie również mapa ułatwiająca odwiedzenie wszystkich miejsc. Opowiadania nie będą kopią wydarzeń opisanych w książce.

Już dzisiaj chęć udziału w sesji mogą zgłaszać mieszkańcy gminy. Wystarczy swoje dane wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Stroje z epoki zapewnią organizatorzy. Sesje odbywać się mają na przełomie marca i kwietnia.

Cały materiał ma być gotowy przed długim majowym weekendem.

Za realizację projektu płaci gmina Kamienna Góra. W budżecie ma na ten cel 15 tys. zł.

REKLAMA