aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Anna M. BrengosZadebiutowała w 2014 oku powieścią ?Scenariusz z życia?, nagrodzoną w ogólnopolskim konkursie literackim WNK ?Babie lato?.

Zadebiutowała w 2014 oku powieścią ?Scenariusz z życia?, nagrodzoną w ogólnopolskim konkursie literackim WNK ?Babie lato?.

Losy jej bohaterki są przykładem niestandardowych reakcji na życiowe niepowodzenia i zachętą do nabrania dystansu do siebie i świata. I chociaż postać głównej bohaterki nie jest kopią autorki, to najbardziej nieprawdopodobne zdarzenia przytrafiły się w rzeczywistości.

Autorka zawsze podkreśla, że w życiu trafia na życzliwych, otwartych i ciepłych ludzi. I tak właśnie opisuje ich w swojej twórczości.

Anna M. Brengos z wykształcenia jest magistrem wychowania fizycznego z tytułem menedżerskim i patentem sternika jachtowego. Ozdabia pisanki, piecze torty i hoduje rośliny. Jak twierdzi, czasami musi poczuć, że żyje i wtedy porywa się na coś ekstremalnego, najchętniej nad lub pod wodą, w niebie albo gdzieś pomiędzy.

Uważa, że misją człowieka powinno być czynienie dobra i z tym związała swoją pracę. Założyła z przyjaciółmi Fundację Ocean Marzeń, współpracuje z Obywatelską Fundacją Pomocy Dzieciom. Pytana o plany literackie wymienia listę lektur, które chciałaby przeczytać.

W czasie Światowego Dnia Książki będzie ją można spotkać 23 kwietnia (czwartek) o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Krzeszowie, o godz. 16.30 wraz z Magdaleną Zimniak w Ciechanowicach i o 18.15 w Sędzisławiu, a także 24 kwietnia (w piątek) o godz. 18.00 z Agnieszką Chojecką-Walczak w Galerii Centrum w Kamiennej Górze. Serdecznie zapraszamy.

Anna M. Brengos

 

REKLAMA