aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - spotkanie sympatyków W. Króla

Dzisiaj (sobota, 22 listopada) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie Wiktora Króla, kandydata na burmistrza Kamiennej Góry, z sympatykami.W. Króla w drugiej turze wyborów popiera czworo kandydatów z pierwszej tury: Małgorzata Krzyszkowska, Tadeusz Rycharski, Jarosław Gęborys, Janusz Chodasewicz. ? Chcemy zmian, chcemy aby miasto się rozwijało ? mówił W. Król. Oświadczył, że do tej pory nie ustalono warunków współpracy. ? Mam nadzieję, że uda nam się w drugiej turze pokonać Krzysztofa Świątka. ? Według W. Króla 8 lat rządów K. Świątka to czas stracony dla Kamiennej Góry.

? Nie jesteśmy przez nikogo kierowani ? mówił W. Król, podkreślając, że startuje z bezpartyjnego komitetu.

Kamienna Góra - spotkanie sympatyków W. Króla

Kandydat na burmistrza stwierdził, że plotki dotyczące planowanych zwolnień w Urzędzie Miasta i Spółce Mieszkaniowej są nieprawdziwe. ? W mieście nie będzie miejsce dla K. Świątka, Kazimierza Kawy i Zygmunta Werszki, prezesa Spółki Mieszkaniowej ? mówił W. Król.

W. Król apelował o dużą frekwencję. Wyliczył, że wszyscy kontrkandydaci K. Świątka uzyskali prawie 5 tys. głosów, mają więc dużą przewagę. Nie mogą tego zmarnować.

W. Król zapowiedział złożenie doniesienia w sprawie kolportowanych ulotek. ? Ulotka kolportowana przez komitet Razem KG jest nielegalna i zawiera prawie same kłamstwa. ? oświadczył. Na czarno-białym wydruku nie ma nazwy komitetu.

Kandydat, odnosząc się do konferencji K. Świątka, zaprzeczył jakoby twierdził, że po wygraniu wyborów K. Świątek zlikwiduje szpital. Jednocześnie stwierdził, że według pisma Wspólnota, Kamienna Góra zajmuje 547 miejsce w rankingu pozyskanych funduszy unijnych  na głowę mieszkańców w latach 2009-2012.

? Wszyscy jesteśmy ukierunkowani na jedne cel, żeby K. Świątek przepadł i nie rządził miastem przez kolejne lata ? mówił o współpracy z pozostałymi kandydatami.

Kamienna Góra - spotkanie sympatyków W. Króla

 

REKLAMA